Зустріч з Нікітіним Володимиром Африкановичем

10-11 лютого Полтаву відвідав Нікітін Володимир Африканович – фахівець у сферах теорії архітектури та містобудування, методології гуманітарних досліджень, історії та теорії культури та освіти.

Відвідини Полтави пройшли завдяки співпраці ГО «Громадське об’єднання Полтава» та творчого колективу журналу «Територія Любові та світла».

В перший день, спілкування з науковцем відбувалося в форматі лекцій. В гостинній актовій залі Полтавського Університету Економіки та Торгівлі зібралися всі зацікавлені в переосмисленні, перебудові та перетворенні як оточуючого світу, так і себе особисто, своїх думок та вчинків. Лекції відвідали як студентська молодь і громадські активісти, так і досвідчені педагоги, науковці, дослідники, знавці історії Полтавщини.

Перша лекція «Освіта як майбутнє» розкривала такі актуальні теми, як:

– відмінність потреб освіти сьогодення від потреб освітніх систем минулих років;

– на основі чого повинна формуватися навчальна програма, що відповідає вимогам суспільства майбутнього;

– основні питання, на які людина шукає відповідь при самонавчанні, самопізнанні та                 самовизначенні.

Друга лекція, «Майбутнє міст», спонукала до роздумів над пошуком успішної моделі функціонування та розвитку міст. На ній піднімались наступні питання:

– що є головнішим: місто чи країна?

– для чого ми живемо разом в цьому місці?

– благо та користь – який їхній вплив на розвиток міста? Як вони зв’язані та впливають один на одного.

– моделі міст майбутнього («чоловічники» (мурашники для людей), технологічні ядра, педагогічні провінції та ін.).

Лекції не залишали слухачів байдужими. Після кожної з них Нікітіна засипали питаннями щодо подальшої долі країни та розвитку і покращення життя Полтави.

Другого дня, у приміщенні ГО «Громадське об’єднання Полтава», відбувся круглий стіл за участі вузького кола спеціалістів – інженерів, політологів, бізнесменів. Обговорювалися «болючі» теми – військовий конфлікт в Україні, політична, економічна та суспільна кризи; методи формування нового громадянського суспільства, в якому напрямку розвивати освіту, щоб виховувати і навчати спеціалістів, які будуть затребувані суспільством через кілька десятків років.

Після завершення усіх заходів, пан Нікітін зізнався, що вважає Полтаву місцем, де живе «повільний час». І що сюди він приїздить щоб відпочити від метушні сучасного світу. Він подякував усім за гостинність, і пообіцяв найближчим часом навідатися до нас знову.