Зміни до програм та фінансування: відбулося засідання бюджетної комісії Полтавської облради

Микола Бондар, Валерій Головко, Андрій Пісоцький (зліва-направо) Микола Бондар, Валерій Головко, Андрій Пісоцький (зліва-направо)

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У роботі комісії взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перший заступник голови Андрій Пісоцький та заступник голови Олег Пругло.

Із майже 4-ох десятків питань, серед яких і внесення змін до комплексних програм, і перейменування шкіл, і затвердження змін до переліку природоохоронних заходів, і про встановлення кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва, депутати розглянули і винесли на затвердження сесії питання про внесення змін до програми сприяння залучення інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки. 

Засідання бюджетної комісії Засідання бюджетної комісії

Валерій Головко Валерій Головко

— Обласна рада доручила нам розробити проект рішення, який встановить розмір кошторисної заробітної плати при визначеності вартості будівництва за кошти обласного бюджету. Також це стосується коштів підприємств, установ, організацій, що належать до обласної комунальної власності. Узагальнивши всі розрахунки, ми визначили цю суму — 4500 грн, — розповів начальник Управління капбудівництва Тимофій Голбан.

Також, одним із ключових питань стало внесення змін до плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на 2015-2017 роки.

Тимофій ГолбанТимофій Голбан

Як розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, перспективним планом Полтавської області передбачено створення 61 громади. На сьогодні уже створено 34 ОТГ, 18 з яких вийшли на прямі міжбюджетні відносини, інші — чекають призначення перших виборів.

— Сьогодні на бюджетній комісії ми розглядали питання про внесення змін до перспективного плану ще по 5 ОТГ, це Лохвицька міська ОТГ, Терешківська, Щербанівська, Степненська ОТГ Полтавського району. По цим громадам є відповідні рішення сесії, які найближчим часом будуть направлені до ЦВК щодо призначення перших виборів. Процес триває, я сподіваюся, що до кінця року ми матимемо ще, як мінімум, 15 ОТГ, — сказала Інна Іщенко.

Вона наголосила, що за прогнозами експертів та представників Міністерств, процес об’єднання закінчиться вчасно:

— Потрібно не зволікати, а поспішати, адже є певні фінансові переваги, які ми уже можемо побачити на прикладі тих громад, які об’єдналися ще у 2015-му та позиціонують себе зараз, як одні з кращих в Україні. 

Інна ІщенкоІнна Іщенко

Нещодавно були нарада, яка проводилася за підтримки Міністерства регіонального розвитку, де представили рейтинг найуспішніших та найспроможніших ОТГ. Серед них і наші — Пришибська, Білоцерківська, Шишацька, Глобинська ОТГ. 

— Це говорить про те, що реформа успішна та має гарні фінансові показники. Процес об’єднання стабільно крокує Полтавською областю, — підсумувала Інна Іщенко.

Прес-служба Полтавської ОДА