Зміна влади у Полтаві: так хто ж із них легітимний?!

9:00 Олександр Шамота йде до апарату міської ради. Довго говорить із керівником апарату Романом Мельником. Пояснює, що Олександр Мамай вже не є головою міськради, тому працівники не повинні виконувати його доручення. Вимагає, аби Мельник зробив копії рішень, прийнятих під час сесії 14 вересня, та роздав їх керівникам управлінь.

Також Шамота намагається зустрітися із керівником прес-служби міської ради Юлією Палієнко. Проте на місці керівника не застає – вона знімає сюжет до Дня рятувальника. Від Палієнко Олександр Шамота хоче домогтися, аби рішення сесії від 14-го вересня розмістили на сайті міської ради.

09:30 За викликом приїздять працівники патрульної поліції. Вислуховують Олександра Шамоту. Він пояснює, що у присутності поліцейських відчинять двері до кабінету секретаря міськради. Хвилин за двадцять приїздить чоловік із валізою, який досить швидко відчиняє зовнішні, а потім і внутрішні двері.

10:20 Поліцейські, а за ними Шамота, кілька інших депутатів та журналісти заходять до кабінету секретаря міської ради. Олександр Шамота оглядає стіл, шукає по шухлядах, шафах, але не знаходить печатки. Повідомляє поліцейським, що печатку, імовірно, викрали.

10:35 Журналісти переходять коридором міської ради та прямують до приймальні міського голови Олександра Мамая. Прохід у коридорі перекритий громадськими активістами, серед яких Сергій Чередніченко. На вході до приймальні стоять п’ять працівників «Поліції охорони». До приймальні пропускають лише журналістів. Пояснюють – об 11:00 відбудеться прес-конференція Олександра Мамая. За кілька хвилин двері відчиняються, у приймальню виглядає лідер «Соціалістичної партії» Ілля Кива. Потім знову зникає у кабінеті Мамая.

11:00 Розпочинається прес-конференція. Розпочинає її чомусь не сам мер, а Ілля Кива. Спочатку пропонує журналістам зручно розташовуватись, потім сідає ліворуч від Мамая.

Олександр Мамай коротко пояснює журналістам мету прес-конференції. Зауважує – він і досі залишається Полтавським міським головою. Рішень сесії від 14-го вересня Мамай не визнає, тому що сесія була скликана та проведена із порушеннями. Уточнює – якщо депутати захочуть внести у порядок денний чергової сесії (запланована на 21 вересня) питання висловлення недовіри – він внесе його. І якщо 28 депутатів проголосують за недовіру – «піде із ради за п’ять секунд».

Виступає під час прес-конференції і Ілля Кива. Пояснює, що приїхав до Полтави без запрошення з боку міського голови, а тому, що хоче захистити порядок у місті. Наголошує, що рішення про недовіру Мамаю прийняли у Адміністрації Президента України. І застерігає усіх від того, що подібні прибирання неугодних буде продовжене в усій Україні, щоб Петро Порошенко міг собі гарантувати перемогу на майбутніх виборах Президента.

12:00 Після закінчення прес-конференції Олександра Мамаю свій брифінг влаштовують депутати. Від їх імені виступає голова фракції БПП Андрій Матковський. Повідомляє, що на «сесію Мамая» 21 вересня депутати не підуть. Тому що найближчими днями проведуть комісії і продовжать засідання «своєї сесії», під час якого призначать заступників міського голови.

Поки що ситуація наступна: Мамай говорить що Шамота нелегітимний секретар, Шамота говорить, що Мамай – нелегітимний мер. І хтось із них правий.

15:25 На приватній Фейсбук-сторінці зявляється повідомлення про прес-конференцію Олександра Шамоти ,яку він скликає на 16:00 у міській раді. Про озвучені на ній інформацію ми розповімо вам пізніше. Далі буде.