Жителі Диканьки та навколишніх сіл зустрілися з депутатом облради

Депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко під час прийому жителів Диканьки Депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко під час прийому жителів Диканьки

Депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко провела прийом громадян у Диканському районі.

За півтори години до неї звернулося більше десятка жителів райцентру й навколишніх сіл. Найчастіше звучали прохання про допомогу в лікуванні та отриманні землі. 

Наприклад, життя одного з мешканців Великих Будищ, які приїхали на зустріч із Людмилою Миколаївною, підтримується завдяки гемодіалізу. Раніше ліки для цього чоловіка були безкоштовними. Тепер же доводиться оплачувати процедуру зі своєї кишені та ще й тричі на тиждень їздити задля неї в Полтаву. А такі витрати «з’їдають» практично весь дохід — пенсію розміром 1400 грн. Голова Диканської райдержадміністрації Володимир Шкарбань, у кабінеті якого й відбувався прийом громадян, пообіцяв вирішити питання з перевезенням чоловіка. Що ж до матеріальної допомоги, то її можна спробувати отримати через розроблені на державному або обласному рівнях програми з питань охорони здоров’я чи соціального захисту населення, зазначила депутат облради.

Значно складніше вирішити питання виділення до двох гектарів землі кожному з учасників бойових дій на сході України. Колишні воїни АТО, які проживають на Диканщині, готові вже виходити на мітинги та пікети, аби відстояти своє, закріплене законом, право на такі ділянки. Адже в одних органах влади їм кажуть, що вільні землі є, їх можна отримати, в інших заперечують це. А підприємства, які господарюють на землях району й не бажають позбутися навіть малого клаптика з оброблюваних угідь, ще й масла у вогонь підливають. Людмила Овчаренко пообіцяла учасникам бойових дій розібратися в ситуації і посприяти реалізації їхнього права на земельні наділи.

— Цих би питань не виникало, якби в державі була проведена повна інвентаризація земель, — зауважила Людмила Миколаївна.

Крім того, депутат Полтавської облради вислухала побажання жителів краю щодо відновлення автобусного маршруту до Одарюківки, ремонту дороги в центрі цього села, зміни місця для складування гною, ліквідації суттєвої заборгованості за житлово-комунальні послуги, що виникла в «чорнобильців», які мешкають в одному з багатоквартирних будинків Диканьки, пообіцяла допомогти у вирішенні цих та інших питань. Присутній на зустрічі голова РДА взяв активну участь в обговоренні порушених питань, пообіцяв вирішити частину з них.

Після депутатського прийому Людмила Овчаренко разом із директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктором Лисаком оглянула центральну районну лікарню, поспілкувалася з медичним персоналом і пацієнтами закладу.

Світлана ОЗЕРСЬКА