Житель Полтавщини захворів на лихоманку Західного Нілу

Випадок захворювання на гарячку Західного Нілу на Полтавщині зареєстрували другого серпня, повідомляє сайт “Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України”.

Інфікований мешканець Решетилівського району. Вірогідно, інфікування чоловіка відбулося у селі Придніпрянське (колише Радянське) Кобеляцького району, де хворий довготривалий час рибалив на березі річки Дніпро та зазнав укусів комарів. Засоби захисту від комах не застосовував, повідомляють на сайті. Саме через місцевість імовірного зараження, пролягали шляхи міграції птахів.

Нагадаємо, лихоманка Західного Нілу – гостре вірусне захворювання, що характеризується гарячкою, запаленням мозкових оболонок, системним ураженням слизових оболонок та висипом. Переносниками вірусу є комарі, резервуаром інфекції – перелітні птахи та гризуни. У травні поточного рокуначальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль розповів, що Полтавській області загрожує нова епідемія дерматиту великої рогатої худоби.