
Журналістам показали, як будується кардіоцентр та геріатричний пансіонат

Як розповіли організатори, медицина — пріоритетний напрямок в роботі ОДА. Щорічно на стаціонарному лікуванні у диспансері отримують допомогу близько 5 тисяч пацієнтів. 88% людей від усіх хворих у Полтаві пройшли курс лікування саме в цьому медзакладі. 25% пацієнтів — з районів нашої області.Зараз у ньому будують сучасний кардіоцентр. Роботу почали півторароки тому. А зараз це вже багатоповерхівка. Тут лікарі надаватимуть спеціалізовану допомогу хворим на серцево-судинні захворювання. Це допоможе зниженню госпітальної летальності від інфаркту міокарда в області до 12%. А також скоротить час на діагностику хвороби та терміни стаціонарного перебування хворого.
— У Полтавській області дві проблеми: серцевосудинні захворювання та онкозахворювання. Тому кардіоцентр — це надзвичайно важливий об’єкт. Першу проблему ми вже вирішуємо. Завдяки сучасному центру зменшимо чергу на профілактику і планові операції жителів області. Щодо онкозахворювань, то зараз проектуємо сучасне відділення в Полтавському онкодиспансері та готуємо модернізацію онкодиспансеру в Кременчуці. Медицина залишається у пріоритеті, і левова частина державних видатків витрачатиметься саме на неї, — говорить очільник Полтавської ОДА Валерій Головко.
У кардіоцентрі проводитимуть стаціонарне лікування та діагностику серцево-судинних хвороб. Також у кардіоцентрі розміщуватимуться палати для хворих, реанімаційні та операційні блоки. В останньому підключать вентиляційну систему, яка дозволить пацієнтам дихати чистим повітрям. Це такі собі «чисті приміщення».Таких практик на Полтавщині ще немає. Тому такий кардіоцентр за сучасними стандартами стане першим реалізованим проектом в області.
— У структурі смертності першу нішу займають серцево-судинні захворювання. Тому вкрай потрібно мати такий центр. Ми будуємо нову технологію, враховуючи що ми маємо кардіодиспансер, який не відповідає стандартам, — розповідає начальник управління охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.
Зараз тут уже йдуть внутрішні роботи. А попереду встановлення сучасної апаратури. Одна з технологій, які використовуватимуть у лікуванні пацієнтів — це унікальний апарат ангіограф. Завдяки йому лікар бачить усю карту судин потрібного органу або частини тіла. Тому він може продіагностувати і ліквідувати будь-яку патологію судин людського організму.
У Горбанівському геріатричному пансіонаті триває термомодернізація та реконструкція систем теплопостачання. Роботи розпочалися чотири роки тому. За словами директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана, роботи у пансіонаті закінчать до опалювального сезону. Зараз тривають роботи у господарському корпусі. Це останнє з приміщень, яке не утеплили.