Журналіст Роман Скрипін похвалив Полтаву за дороги, дрібний бізнес та гарні нові будинки

Роману Скрипіну сподобався ремонт дворових проїздів на Садах-2 Роману Скрипіну сподобався ремонт дворових проїздів на Садах-2

Київський журналіст поділився враженнями від Полтави та розповів про нові дворові проїзди на Садах-2, пожвавлення дрібного бізнесу, нові будинки та українську мову

Автор інформаційно-аналітичного проекту «Skrypin.ua» Роман Скрипін нещодавно провів 2,5 дні в рідній Полтаві. Про свої враження від цих відвідин журналіст написав на своїй сторінці у Facebook.

Що в Полтаві нині добре? Поділюся. Враження позитивні. Багато дрібного бізнесу: ресторанчики, кав’ярні, магазинчики. Все дуже добре оздоблено. Без вульгарності. Виняток — район біля центрального базару, але на те він й базар, хоча можна й охайніше. Менше з тим. Є де поїсти, що побачити. Дуже багато людей послуговуються в побуті українською мовою. В сервісі — теж. Десь 90%. Дороги. Болюча колись тема перестає такою бути. Дороги перестелено. Рівні. Подекуди в Києві таких пошукати! І навіть на районі, з якого я виїхав на Київ, а це Сади-2, дворовий простір геть перестелено. Я там вже був звик: тут яма, тут яма й годі нарікати на інші дороги. Але тепер нарікань практично не лишилося. Це так працює децентралізація?

Забув ще написати про новобудови. Вони усі добре вписані у міський ландшафт. Тут, дякувати Богові, немає хмарочосів. Але й немає «Київміськбуду», який будує абияк. Часто нові будинки повторюють архітектурні елементи сусідніх, щоби не вибиватися з ансамблю. Дякаподяка. І ще: якщо місто матиме розвиток у бік збільшення, то я не уявляю, як буде вирішене питання ширини вулиць. Вони вузькі. Я навіть потрапляв тричі в незначні затори десь о 17:00 в п’ятницю. Ну й мережа громадського транспорту має бути розвиненішою.

Вухо ловить. Я оце ходив Полтавою. Написав що тут 90% українською спілкуються. Так так воно й є. Я не про те, до кого і як зертався. А про те, що чув. Люди проходили, а ви коли йдете, все одно чуєте чужі розмови, порушуєте приватність. Так от 90% людей говорили українською. Або суржиком. Але це теж українська. 90% людей, що були в рестораціях, говорили українською або суржиком. Я нічого не вигадую. Мені для того немає ніяких причин. Полтава вона така. Українська. Люблю.

В коментарях до цього допису більшість полтавців висловили сумніви в об’єктивності таких вражень. Однак мешканці інших міст погодилися із Романом Скрипіним і також відзначили відремонтовані дороги. Звичайно, будь-які позитивні зміни в інфраструктурі залежать від наповненості міського бюджету. Тут головне — віднайти золоту середину між розміром фінансування та якістю ремонту, щоб не було таких випадків, як на відремонтованій вулиці Європейській.

Зазначимо, що за 2 останні роки тільки на ремонт дворових проїздів у мікрорайонах Сади-1, Сади-2 та Огнівка було виділено більше 16 мільйонів гривень. Відповідних підрядників УЖКГ Полтави обирало без проведення відкритих торгів, а результат їх роботи важко назвати якісним.

Щодо наслідків реформи економічної децентралізації, то у 2017 році на ремонт однієї лише вулиці Нікітченка витрачається сума, яка дорівнює річному бюджету, який у 2012 році виділявся на ремонт доріг всього міста.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»