Завдяки боротьбі соціал-демократів і Голови СПУ Капліна тільки за місяць область отримала 8 млн за новим Законом «Про ренту»

Райони і села Полтавщини вже почали розподіляти кошти отримані від ренти. Із 1 січня 2018 року 5% ренти від видобутку нафти та газу залишаються там, де їх видобувають. Співавтором документу був народний депутат Сергій Каплін. Соціал-демократична партія більше року на всіх рівнях добивалася прийняття цього закону. Загалом лише в полтавській області нардеп та його команда зібрали понад 300 тисяч підписів на підтримку законопроекту № 3038.

— Ми довго працювали, щоб цей документ взагалі був прийнятий — полтавці, сумчани, харків’яни виходили на мітинги, щоб залишити частину ренти вдома. Багаті на нафту і газ регіони заслуговують на те, щоб мати ресурс на відновлення своєї інфраструктури і захист екології, пошкоджених добувними компаніями. Ми розуміємо складність ситуації — зараз кожна копійка на рахунку в держбюджеті, однак залишати 5% на розвиток регіонів, які дають туди мільярди — справедливо і вкрай необхідно«, — заявив Сергій Каплін.

Лише за перший місяць 2018 року Полтавщина отримала майже 8 мільйонів гривень. Зокрема понад 3 мільйони отримав обласний бюджет, понад мільйон сплатили добувники Миргородському району та Савинській сільраді, близько 800 тисяч отримала Мачухівська ОТГ. Майже половину минулорічного бюджету отримали в Ковалівській сільраді. 964 тисячі за січень проти 2,5 мільйонів за весь минулий рік. Окремо майже 2 мільйони отримав Шишацький район. 

Всі ці кошти громади зможуть витратити на розвиток інфраструктури, енерго та тепломодернізацію. Голова Блоку лівих сил «За простих людей» Сергій Каплін також додав, що соціалісти та соціал-демократи не покинуть Закон «Про ренту» навіть тепер, коли він уже почав діяти на практиці, а продовжать слідкувати за його дотриманням та справедливим розподілом цих додаткових бюджетних ресурсів.

— СДП контролюватиме кожну копійку — вона має потрапити не в лапи олігархів і казнокрадів, а в долоню простої людини. Це гроші із поту і крові наших земляків. Цей «нафтогазовий» бюджет має дійти до того, хто живе біля вишки, п’є забруднену видобутком воду з колодязів, їздить по розбитих дорогах. Цей ресурс дозволить нам побудувати нові дороги, зробити нашу область екологічно безпечною, подбати про найнезахищеніших, — наголосив лідер українських соціалістів та соціал-демократів.

Нагадаємо, соціал-демократи по всій країні і на Полтавщині зокрема усіляко добивалися прийняття цього закону. Так, наприклад, фракція СДП у Полтавській облраді блокувала всі «газові питання», які виносилися на сесії, допоки закон № 3038 не буде прийнято. Не менш непоступливою була й комісія з питань ПЕК, яку очолює депутат від СДП Сергій Мамоян. Сергій Каплін, як один із творців документу подякував полтавцям за те, що вони своїми підписами та пікетами також допомогли рентному закону дійти до сесійної зали і дати для Полтавщини майже цілий річний бюджет області.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)