Заступник керівника транспортного відділу області не задекларував будинок, в якому живе

Будівництво на вул. Низовій, 23а Будівництво на вул. Низовій, 23а

Заступник начальника відділу транспорту та зв’язку Полтавської ОДА Сергій Гайдар не задекларував готовий і недобудований будинок своїх батьків

Поліція і прокуратура проводить розслідування стосовно заступника начальника відділу транспорту та зв’язку Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Сергія Гайдара. Його підозрюють в тому, що він умисно не вказав у декларації за 2016 рік відомості про нерухомість своїх батьків, разом з якими живе. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Помешкання родини Гайдара знаходяться поряд з берегом річки Ворскла — навпроти пляжу у мікрорайоні Дублянщина. За даними Держгеокадастру, їхня власність розбита на три земельні ділянки:

  • вул. Низова, 23 (195 м²) — пуста без забудов земля, яка належить Сергію Гайдару;
  • вул. Низова, 23 (857 м²) — земля, на якій зведений двоповерховий будинок і яка належить батькові Сергія Олександру Гайдару;
  • вул. Низова, 23а (600 м²) — земля, на якій ведеться будівництво і яка належить матері Сергія Наталії Гайдар.

Сергій Гайдар не вказав у декларації саме ділянку, яка належить батьку. За інформацією правоохоронців, саме у будинку на цій землі чиновник і живе разом зі своїми батьками.

Цікаво, що у декларації Сергій Гайдар вказав, що ділянка на 600 м² 100% перебуває у його власності, хоча за даними Держгеокадастру, вона належить Наталії Гайдар.

Земельні ділянки сім’ї Сергія Гадара Земельні ділянки сім’ї Сергія Гадара

Крім того, під час свого візиту за вказаними адресами, «Полтавщина» помітила на одній з ділянок автомобіль Audi. За даними Єдиного держреєстру МВС, він не зареєстрований на жодного з членів родини Гайдар. Не вказаний він і у декларації начальника відділу транспорту та зв’язку.

Згідно з інформацією реєстру судових рішень, прокуратура отримала листа від ДАБІ, що Сергій Гайдар подав в архітектурну інспекцію повідомлення про початок будівельних робіт, однак з метою приховання вказаного факту 15 травня 2017 року вніс зміну даних до повідомлення щодо замовника на свою матір.

Усі три ділянки сім’ї огороджені єдиним забором

Полтавська прокуратура звернулася до Київського райсуду за дозволом про проведення огляду житла батьків чиновника. Крім цього суд надав прокуратурі тимчасовий доступ до документів на об’єкт, який перебуває у володінні Департаменту ДАБІ. Після цього прокуратура направила запит в Полтавське відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз для встановлені ринкової вартості об’єктів незадекларованого нерухомого майна.

Нагадаємо, що Сергій Гайдар обіймає посаду заступника транспортного відділу області з 2014 року. У 2016 році він брав участь у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника Управління інфраструктури та туризму, однак цю посаду отримав Олександр Колесников.

Олександр Колесников, який був безпосереднім керівником Сергія Гайдара, також не обділений увагою правоохоронців. Влітку цього року його затримала СБУ при отриманні хабара. За 52 тис. грн він мав посприяти в наданні тимчасового дозволу на перевезення пасажирів на маршруті. Щодо чиновника вже зібрали всі матеріали і направили їх до Октябрського райсуду Полтави.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»