Заступник голови полтавської «Просвіти» задекларував біткоіни на 1,54 млн грн

Олег Пустовгар задекларував близько 9 біткоінів, вартість яких на даний момент складає понад 1,5 млн грн

31 березня на сайті НАЗК була опублікована декларація Олега Пустовгара — першого заступника голови Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Найбільш цікавим у декларації Олега Пустовгара виявився розділ «Нематеріальні активи», у якому є запис щодо набуття активу «біткоін» 28 січня 2017 року. Вартість активу на дату набуття — 214740 грн. При цьому кількість задекларованої криптовалюти не вказується.

Криптовалюта Дата набуття Вартість на дату набуття Зростання вартості Вартість у перерахунку на 2018.04.01
Bitcoin 28.01.2017 214 740 620% 1 544 079

За даними порталу CoinMarketCap, 28.01.2017 вартість одного біткоіна складала $919.81. При курсі долара 27.21 це близько 25 тисяч гривень. Таким чином, можна вирахувати, що на початку минулого року в Олега Пустовгара налічувалося приблизно 8.58 біткоіна.

За останній рік курс біткоінів суттєво зріс. Тому вартість задекларованої Олегом Пустовгаром криптовалюти за сьогоднішнім курсом складає близько 1,54 млн грн.

Ми зателефонували до Олега Пустовгара, щоб дізнатися, звідки він отримав таку велику суму криптовалюти.

— Чесно кажучи, я не хотів, щоб ця інформація набула публічного розголосу. — розповів Олег Пустовгар. — Але якщо вже ви дізналися… Це дуже смішно, просто смішно все вийшло. Справа у тому, що на початку минулого року у мене зламався домашній комп’ютер. Тому я дістав з комори старий системний блок, яким востаннє користувалися ще під час виборів 2010 року (Олег Пустовгар з 2009 року є головою обласної організації партії «За Україну!» — авт.). Я його увімкнув, а після запуску Windows побачив відкрите вікно програми з написом «Bitcoin». Добре, що я дещо чув і зрозумів, що це таке, та не видалив її.

Оскільки Олег Пустовгар не надто схожий на «гіка», ми поцікавились у нього, чому у 2010 році він вирішив зайнятися нікому тоді не відомою криптовалютою.

— Все просто. За цим комп’ютером тоді працювало багато людей, я навіть не пам’ятаю, хто саме. — пояснив Олег Пустовгар. — Втім, ці кошти я планую витратити на корисну справу. Зараз «Просвіта» веде перемовини з новим керівництвом телеканалу «Лтава» щодо можливості зйомки художнього міні-серіалу про Івана Мазепу. Звісно, цих коштів на все не вистачить, проте решту ми плануємо зібрати за допомогою краудфандингу.

Нагадаємо, що у лютому цього року начальник департаменту МіА та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан та його дружина задекларували криптовалюти на 8,6 млн грн.

Сергій ВОВК для «Полтавщини»