Заступник голови Полтавської ОДА забув вказати у декларації 9-й автомобіль і не став декларувати будинок, у якому живе

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло не задекларував двоповерховий будинок матері, у якому живе, та забув вказати дев’ятий автомобіль

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло не став вказувати у декларації будинок, розташований у Полтаві на вул. Бориса Гмирі. За інформацією з різних джерел, а також за його підтвердженням, посадовець живе у ньому. За правилами декларування, він мав його відобразити у документі.

Нагадаємо, у декларації за 2016 рік Олег Пругло вказав три квартири, дві з яких записані на дружину, гараж та дві земельні ділянки. Як повідомив «Полтавщині» екс-депутат Полтавської міськради Сергій Чередніченко, крім цієї нерухомості, посадовець має будівлю на вул. Бориса Гмирі, 1. За словами Чередніченка він сам зводив цей будинок. Цю інформацію нам підтвердили й інші джерела, наближені до Олега Пругла.

Пости Сергія Чередніченка у Facebook

Супутниковий знімок з Яндекс.Карт

Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

За даними Держгеокадастру, ділянка за цією адресою належить Раїсі Теодорівні Пругло — матері Олега. Це підтвердив і сам заступник.

— Так, це моя мама. 5,5 років вона була прикована до ліжка. Півроку не пройшло, як вона померла. Я постійно був з нею, — відповів він на питання, ким йому приходиться Раїса Пругло.

За правилами декларування, якщо Олег Пругло проживав разом з матір’ю у її будинку, то мав вказати його у декларації, але він цього не зробив. На питання, чому, він відповів наступне:

— Це мамин будинок, а офіційно я проживаю в іншій квартирі.

Як повідомляв той же Сергій Чередніченко, площа будинку — 150 м², а вартість — 200 тис. доларів. Ми виїхали на місце, щоб це перевірити. Так, дійсно, розмір будинку, розташованого на Бориса Гмирі, 1, може сягати 150 м². Щодо вартості ми також запитали в Олега Пругла.

— Якщо вам так цікаво, я подивлюся вартість будинку. Він був зданий в експлуатацію у 2008 році. Почали його будувати у 2004-му. Його приблизна вартість значно менша 200 тис. доларів, — відповів заступник.

На питання, за які кошти зводився будинок, Олег Пругло відповів, що це частково були кошти матері, а частково — його.

Втім, судячи з вигляду та розмірів будівлі, якщо вона не коштує 200 тис. доларів, то все одно обійшлася у пристойну суму. За цінами 2004-2008 року, її вартість мала скласти близько 100-150 тис. доларів. Звідки в посадовця була така сума?

Згідно з офіційною біографічною довідкою, у 1981-1985 роках Олег Пругло був курсантом Донецького вищого військово-політичного училища інженерних військ і військ зв’язку. Далі 14 років служив у збройних силах. У 1999 році вийшов на пенсію. З 2001 по 2011 роки працював заступником голови та головою Октябрської районної у м. Полтаві ради. Після цього ще 3 роки просидів на пенсії, а у 2014-му і дотепер перший заступник, заступник голови Полтавської ОДА.

За цей час він, теоретично, мав заробити кошти на будинок. Яким чином в Україні, працюючи на державних посадах, можна накопичити навіть 100 тис. доларів, залишається незрозумілим.

ЗАЗ-Daewoo у дворі будинку на вул. Бориса Гмирі, 1 ЗАЗ-Daewoo у дворі будинку на вул. Бориса Гмирі, 1

Витяг з Єдиного державного реєстру МВС України

Також відзначимо, що під час нашого візиту до будинку Олега Пругла, ми помітили на подвір’ї автомобіль ЗАЗ-Daewoo. За даними Єдиного державного реєстру МВС України, ця машина належить Олені Пругло — дружині посадовця. Зареєстрована вона у лютому 2016 року — ще до отримання заступником Mercedes-Benz E200. Ми запитали у нього, чому у декларації цей транспортний засіб не вказаний.

— Ще є час внести зміни. Просто і вона забула, і я забув. В нас є ще 4 дні, так що у понеділок вже додамо, — відповів Олег Пругло.

Досить цікаво, що, маючи автопарк з 9 автомобілів, частина з яких є раритетними, родина Пруглів забула вказати один з них. Також дивно, навіщо просити про гуманітарну допомогу у вигляді автомобіля бізнес-класу, якщо їздити точно є на чому.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»