Заступник декана факультету ветмедицини ПДАА зізнався у хабарництві та відбувся штрафом

Суд призначив 15 тисяч гривень штрафу заступнику декана ветмедицини ПДАА, який взяв 8 тисяч гривень хабара

Київський райсуд Полтави виніс вирок заступнику декана факультету ветмедицини ПДАА Максиму Петренку, який отримав від трьох студенток 8 тисяч гривень хабара. 4 липня суддя Юрій Куліш затвердив його угоду із прокурором та призначив йому 15,3 тис. грн штрафу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Максим Петренко — доцент кафедри інфекційної патології, гігієни, санітарії та біобезпеки Полтавської державної аграрної академії (з 29 серпня минулого 2017 року). З 22 лютого 2017-го він виконує обов’язки заступника декана факультету ветеринарної медицини академії.

Максим Петренко Максим Петренко | Фото: pdaa.edu.ua

Згідно з матеріалами справи, упродовж червня 2018-го Максим Петренко запропонував трьом студенткам свого факультету допомогти із закриттям сесії. За гроші він обіцяв вплинути на викладачів.

Дві першокурсниці заплатили 3 та 2 тисячі гривень за успішне складання екзаменів з предметів:

 • анатомія свійських тварин;
 • ветеринарна мікробіологія;
 • ветеринарна фармакологія;
 • клінічна діагностика хвороб тварини;
 • оперативна хірургія;
 • топографічна анатомія та анестезіологія.

Другокурсниця принесла 2 тисячі гривень за складання екзаменів з предметів:

 • ветеринарна мікробіологія та імунологія;
 • фізіологія тварин;
 • цитологія;
 • гістологія;
 • ембріологія.

На Максима Петренка відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 369-2 ККУ (Одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Йому загрожувало від 12,8 тис. грн до 25,5 тис. грн штрафу або від 2 до 5 років позбавлення волі.

26 червня заступник декана підписав із прокурором угоду про визнання винуватості. Згідно з документом, Максим Петренко обіцяв визнати провину та співпрацювати з правоохоронцями для викриття кримінальних правопорушень, вчинених іншими особами. В свою чергу, прокурор зобов’язувався наполягати на призначенні покарання у вигляді штрафу.

4 липня суддя Юрій Куліш затвердив цю угоду. Він визнав заступника декана ветмедицини винним у зловживанні впливом та призначив 15,3 тис. грн штрафу. Вирок поки не набув законної сили, адже протягом 30 днів його можна оскаржити до апеляційного суду.

Зазначимо, що, за даними реєстру судових рішень, раніше Максим Петренко проходив по справі хабарництва, відкритій за ч.3 ст.368 ККУ (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди). Нею передбачене більше покарання.

Крім того, по цій справі проходив і сам декан факультету ветмедицини Сергій Кулинич. Чи буде винесено рішення щодо нього або справа закрита, достеменно невідомо. Та варто відзначити, що в одній з ухвал на призначення експертизи було вказано двох підозрюваних — Сергія Кулинича та Максима Петренка. При цьому, результати експертизи слідчих цікавили лише по Петренку.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»