Зародження нудизму у Полтаві, поєдинок з І. Піддубним, тепле дерево та танцівниця Мальвіна: історія, котру зберігає донині Полтавська обсерваторія

«Илья взял царя с меня, потому что ни у кого не было такого зверского выражения лица, как у меня…», – писав пізніше Г. Мясоєдов.

Іван навчався в Московському училищі живопису, зодчеству та скульптурі. Потім – в Петербурзькій художній академії. Мав значні успіхи, чекав від батька визнання та похвали. Утім, чув:

«Бродит, пускает пузыри, а выйдет вино или квас — не известно…»

Після цих слів і чергової сварки з батьком у 1904 році Іван спалив близько шести тисяч своїх малюнків.

Дивно й те, що це все відбувалося на фоні потужного меценатства Г. Мясоєдова щодо чужих дітей. Художник організував у 1894 р. у Полтаві школу малюнку і живопису, яка проіснувала кілька років. У 1909 р. завдяки ініціативі Мясоєдова утворився музичний гурток із 12 осіб, зокрема до нього входили піаністка М. А. Шимкова, скрипалі Ф. Ф. Климентов, В. С. Оголевець.

Поєдинок з Іваном Піддубним та зародження нудизму на теренах Східної Європи

А з Івана тим часом вийшло вино. В 1909 році він отримав золоту медаль Академії, що дала йому можливість вчитися у Європі. Захоплювався античністю (на противагу батьку, що ненавидів сюжети з давньої історії) поряд з цим почав займатися силовою гімнастикою, важкою атлетикою, культуризмом, класичною боротьбою. Скоро Іван почав отримувати нагороди на змаганнях по всій Європі, здійснив свою мрію і виступив в Колізеї. Тоді йому аплодував стоячи увесь Рим. А батько, як і раніше, був непохитним:

«Чемпион мира и окрестностей…», – з презирством кинув батько.