Запропонувавши на 50 мільйонів більше, тендер на ремонт дороги Хорол — Кременчук виграв харківський «Будгарант-7»

Служба автомобільних доріг Полтавської області провела тендер на ремонт дороги Хорол — Семенівка — Кременчук, переміг «Будгарант-7» з пропозицією 140 млн грн

3 березня 2017 року Служба автомобільних доріг у Полтавській області оголосила тендер на проведення поточного ремонту дороги Хорол — Семенівка — Кременчук. За результатами аукціону, який пройшов 12 квітня, та розгляду найвигідніших пропозицій, перемогу на тендері здобув харківський «Будгарант-7».

Загалом заявки на тендер подало 6 компаній:

  • ТОВ «Лубенське шляхово-будівельне управління № 9»;
  • ТОВ «ШРБУ-48»;
  • ТОВ «Данко»;
  • ПП «Будгарант-7»;
  • ТОВ «Ростдорстрой»;
  • ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер».

«Ростдорстрой» та «Будівельна компанія «Дорлідер» запропонували найдорожчу ціну, тому про них далі мова не піде, хоча ці компанії й заслуговують окремої статті. Ми ж напишемо про тих, кого відхилили «шляховики» та з ким вони мають намір укласти договір.

ТОВ «Лубенське шляхово-будівельне управління № 9»

Пропозиція: 89,859 млн грн.

ТОВ «ЛШБУ № 9», яке зареєстровано у Лубнах та належить Володимиру Тетерятникову, запропонувало найдешевшу пропозицію, проте замовник її відхилив. Мотивом відхилення послужила ціна. На думку тендерного комітету, вона занижена, тобто «ЛШБУ» не вірно розраховувала її та занизило вартість будівельних матеріалів.

ТОВ «ШРБУ-48»

Пропозиція: 126,5 млн грн

Підприємство з Умані зареєстроване лише два роки тому. Бенефіціаром цього підприємства є Ігор Воткалюк, який раніше працював інженером в ДП «Уманьавтодор». Упродовж двох років свого існування підприємство ремонтувало дороги у Черкаській, Вінницькій та Полтавських областях. Проте пропозицію «ШРБУ-48» відхилили, адже ті не надали копії наступних документів: «проект договору» та «пропозиція».

ТОВ «Данко»

Пропозиція: 134,8 млн грн

Пропозицію київського підприємства, засновниками якого є мешканці Макіївки Валентина та Денис Чумаки, також відхили через ціну. На думку тендерного комітету, підприємці невірно розрахували свої можливі витрати.

ТОВ «Будгарант-7»

Пропозиція: 140,8 млн грн

Саме з цим підприємством Служба автомобільних доріг має намір укласти договір. «Будгарант-7» не потребує представлень, адже добре відоме у Полтаві. Зокрема, роботами сумнівної якості.

На цьому тендері «Будгарант-7» знову підтвердив свій зв’язок з іншими харківськими компаніями, які отримують підряди від Полтавського УЖКГ.

Частина довідки про наявність необхідного обладнання Частина довідки про наявність необхідного обладнання

Так, згідно з поданими підприємством документами, автомобільну техніку вони планують залучати у:

  • «Механізований будівельний центр», яке нещодавно отримало право прибирати вулиці Полтави за 90 млн грн.
  • «Променергобуд Україна», яке ремонтувало вулиці Полтави за часи каденції Андрія Матковського.
  • «Ал’яна» харківської обласної асоціації інвалідів «Союз організації інвалідів України» — ця організація зареєстрована за однією адресою з «Будгарант-7», а техніка, яку вона надає в оренду, зареєстрована на Олександра Яковенка — засновника «Променергобуд Україна» та «МБЦ».

Саме на інвалідну організацію, яка ще у 2016 році отримала податкові пільги, що дозволяють їм не платити податок на прибуток, записана левова частина техніки «Будгарант-7». Тобто, нічого не заважає власнику «Будгарант-7» весь прибуток перевести інвалідній асоціації під виглядом сплати за оренду техніки. «Ал’яна», у свою чергу, може не платити податок на такий дохід. В результаті дохід неоподаткований та збережений.

Маємо сподівання, що Служба автомобільних доріг Полтавської області ретельно поставиться до контролю за цим підрядником й не буде приховувати від громадськості договори та акти виконаних робіт, як це робить полтавське УЖКГ.

Техніка, якою володіє «Будгарант-7»Техніка, якою володіє «Будгарант-7»

Зауважимо, що «Будгарант-7» зобов’язався не залучати субпідрядників на ремонт дороги Хорол — Семенівка — Кременчук, але при цьому продовжує отримувати підряди з ремонту вулиць Полтави. Чи вистачить будівельної техніки підприємству, яке згідно з витягом МВС, має лише 10 вантажівок на весь об’єм робіт, невідомо.

Якщо ж не вистачить, то є ймовірність повторення ситуації минулого року, коли «шляховики» просто фізично не встигли «освоїти» всі гроші. Можливо полтавському УЖКГ варто взяти цей факт до уваги та знайти нових підрядників, окрім харківських?

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»