Запланована зустріч Олександра Мамая та активістів-антикорупціонерів закінчилася двома викликами поліції

Прийом громадян у Полтавській міськраді зірвався через конфлікт мера та київських активістів-антикорупціонерів, які зацікавилися його декларацією

Сьогодні до Полтавської міськради двічі викликали наряди поліцейських. Перший заявник повідомив, що йому, як громадянину, відмовляють у прийомі за попереднім записом, другий — що прийом зривають. Про це «Полтавщині» повідомили у відділі комунікацій поліції Полтавщини.

Перший виклик надійшов близько 10:00. Невідомий чоловік заявив, що міський голова відмовив йому у прийомі, хоча він попередньо на нього записався. Другий дзвінок був о 10:18. Охоронець Полтавської міськради заявив, що невідомі люди з камерами зривають прийом громадян міським головою.

Кореспондент «Полтавщини», який перебував у міськраді, з’ясував обставини події. На початку місяця члени громадської організації «Громадський люстраційний комітет» склали заяву на особистий прийом міського голови. Їх запросили на зустріч 7 листопада о 10:00.

Як розповіли представники ГО, апарат міськвиконкому запевнив, що мер їх прийме першими. Олександр Мамай прийшов на прийом, побачив активістів та запитав, навіщо ті приїхали, а також сказав їм стати у чергу (крім них на зустріч із мером очікувало близько 10 людей). Вони викликали поліцію. Камер вони не мали. З такою технікою були присутні журналісти телеканалу «Лтава».

Після перепалки Олександр Мамай піднявся на другий поверх до власного кабінету і зачинився там. Кажуть, що з нього мер не виходив.

«Полтавщині» міський голова повідомив, що зараз перебуває на об’єкті. Він перевіряє стан будівництва спорткомплексу в авіамістечку.

— Якщо хтось хоче зі мною зустрітися, то сьогодні йому навряд чи це вдасться, — заявив Олександр Мамай.

«Полтавщина» з’ясувала, що «Громадський люстраційний комітет» — це київська ГО. За даними Мін’юсту, вона зареєстрована у Києві з кінця 2014 року. Керівником ГО є Олександра Дрік. Серед її засновників:

 • Єгор Соболєв
 • Карл Волох
 • Тетяна Козаченко
 • Максим Маньковський
 • Надія Другова
 • Олена Мірошник
 • Наталія Данькова
 • Віра Прохира

Сьогодні у Полтаві у цієї організації запланована прес-конференція на тему декларацій чиновників. Її представники планують розповісти про ТОП-5 держслужбовців Полтавщини із сумнівними даними у деклараціях.

Олександр Мамай втікає від голови громадського люстраційного комітету Олександри ДрікСюжет телеканалу «Лтава»

Київські антикорупціонери та полтавські журналісти у приміщенні міськраді

Лідія Дубець та Ігор Гавриленко Лідія Дубець та Ігор Гавриленко

Члени «Громадського люстраційного комітету» вважають, що НАЗК не виконує свої функції. Його агенти недостатньо ретельно перевіряють декларації чиновників. Представники ГО вирішили самостійно зайнятися цим питанням. Вони вважають, що зроблять перевірку краще. Сьогодні вони планували поставити Олександру Мамаю 5 запитань:

 1. Чому в електронних деклараціях за 2015 та 2016 роки він не задекларував користування жодним житлом?
 2. Враховуючи низькі доходи його матері, які джерела походження 870 000 доларів США та 3 840 000 грн готівкою, а також квартири, земельної ділянки, нежитлових приміщень у Полтаві, які належать їй на праві власності?
 3. Які джерела походження грошових коштів у розмірі 760 000 доларів США та 1 180 000 грн, що йому належать?
 4. Підтвердження джерел походження коштів Відомостями з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за 10 років.
 5. Чи одружений він та чи проживає разом зі своєю дружиною?

Зазначимо, що за даними реєстру судових рішень та офіційного сайту Київського райсуду Полтави, у травні 2013 року Олександр Мамай розлучився із Людмилою Мамай після трьох років шлюбу. При цьому, у 2015 році, в інтерв’ю «Полтавському віснику» Олександр Мамай підтвердив, що одружився на Людмилі у 18 років. Тобто у 1986 році. Таким чином до 2010 року мер мав ще одне розлучення із тією ж жінкою.

Дарина СИНИЦЬКА, Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»