Замість 10 заплатить 24 тис. грн: п’яний водій невдало підкупив поліцейського

34-річний мешканець Горішніх Плавнів керував автомобілем у нетверезому стані та намагався підкупити поліцейського, щоб той не направляв до суду адмінпротокол — тепер правопорушник заплатить 24,2 тис. грн замість 10,2 тис. грн штрафу

20 червня 2018 року Комсомольський міський суд Полтавської області ухвалив угоду між прокурором та обвинувачуваним Сергієм Гуйваном та призначив правопорушнику штраф у 9 тис. грн за намагання підкупити поліцейського (ч.1 ст. 369 КК України). А 5 тис. грн хабара, які обвинувачений Гуйван пропонував поліцейському, суд конфіскував у власність держави.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень 17 квітня 2018 року 34-річний Сергій Гуйван намагався підкупити начальника Сектора реагування патрульної поліції № 1 Відділення поліції № 2 Кременчуцького Відділу поліції. Обвинувачений пропонував поліцейському хабар у розмірі 5 тис. грн за не направлення до суду адміністративного протоколу, складеного за ч.1 ст. 130 КупАП — керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Тож, крім штрафу у розмірі 9 тис. грн, який чоловік отримав за спробу надання хабара поліцейському, на нього чекає покарання за керування автомобілем у нетверезому стані. У статті 130 КупАП зазначено — керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік — тобто 10,2 тис. грн.

Отже, замість одного штрафу у 10,2 тис. грн за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, Сергій Гуйван отримав штраф у розмірі 9 тис. грн за намагання підкупити поліцейського. Його 5 тис. грн, які він намагався надати як хабар — конфісковані. Та обвинуваченому все ж доведеться понести відповідальність за керування напідпитку, якої він хотів уникнути — 10,2 тис. грн. Разом сума покарання чоловіка становить — 24,2 тис. грн.

Зазначимо, що Сергій Гуйван раніше вже притягувався до відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, 24 грудня 2016 року чоловік також керував автомобілем у нетверезому стані. За це 22 лютого 2017 року Комсомольський суд оштрафував його на 10,2 тис. грн. та позбавив права керувати автомобілем на 1 рік.

Нагадаємо, що Миргородський суд оштрафував на 12 тис. 750 грн митника, який намагався відкупитися від поліції за 250 доларів за п’яне водіння.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»