Заблоковані бюджетні процеси, або Як у Полтаві працює «нова коаліція»?

Володимир Корчака, голова постійної комісії з питань економічної політики та бюджету міськрадиВолодимир Корчака, голова постійної комісії з питань економічної політики та бюджету міськради

У п’ятницю, 12 липня, під час засідання позачергової двадцять п’ятої сесії Полтавської міської ради, депутатський корпус звільнив відразу трьох заступників міського голови та розпустив виконавчий комітет. Уже зараз, за кілька днів потому, Полтава відчуває наслідки цих рішень: загальмовані ремонтні роботи в освітніх закладах міста, заблоковане питання реалізації громадських ініціатив та проігноровані звернення мешканців Полтави.

Голова постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів міськради Володимир Корчака розповів: до нього почали надходити звернення від підрядних організацій щодо відсутності проплат за виконані ними роботи.

— Влітку в розпалі ремонтні роботи в закладах освіти. Їх мають активно готувати до нового навчального року. А секретар міської ради Олександр Шамота особисто дав вказівку не проводити фінансування за виконані роботи, — розповідає Володимир Корчака. — До мене як до голови постійної депутатської комісії з питань бюджету та фінансів звернулися керівники підрядних організацій з попередженням, що заплановані надалі роботи — під загрозою зриву. Такі дії можуть призвести до того, що діти 1 вересня прийдуть у непідготовлені навчальні заклади, чого ми допустити просто не можемо. Така сама ситуація й по дитячих садочках: замість ремонтів — розруха й бездіяльність.

Володимир Корчака зауважив: намагався поспілкуватися із секретарем міськради особисто стосовно цієї ситуації. Проте в. о. міського голови не виявилося на робочому місці.

Відтак, голова постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів ініціював засідання комісії, аби колегіально розібратися в ситуації, що склалася.

— Зараз у Полтаві відсутні профільні заступники міського голови, розпущений виконком. І що робить так звана «нова коаліція»? Їхні дії для мене незрозумілі, адже вони спрямовані явно не на добробут мешканців міста. У час, коли повинні проходити ремонтні роботи у закладах освіти та охорони здоров’я, відбувається гальмування усіх бюджетних процесів. Депутати займаються вирішеннями якихось своїх, не пов’язаних із розвитком міста, питань.

Володимир Корчака також повідомив, що направив офіційний письмовий запит начальнику бюджетно-фінансового управління Тетяні Чумак стосовно надання повної інформації щодо видаткової частини міського бюджету. Усі цифри детально будуть розглянуті під час засідання бюджетної комісії.

Та не лише ремонтні роботи в освітніх закладах блокуються. Не реалізовуються й проекти-переможці «Бюджету участі», за які проголосували більше 15 тисяч жителів міста. Серед них такі громадські ініціативи, як зведення дитячих і спортивних майданчиків, рекреаційних зон тощо.

Олександр Глазов на зустрічі з авторами громадських ініціатив та полтавцями, які підтримали проект «Бюджету участі» Олександр Глазов на зустрічі з авторами громадських ініціатив та полтавцями, які підтримали проект «Бюджету участі»

Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр Глазов повідомив: спільно з авторами проектів-переможців подав офіційне звернення до голови депутатської комісії з питань містобудування та архітектури Дмитра Сенчаковича щодо проведення засідання. Проте відповіді й досі не отримав. 

— Ми маємо розглянути всі проблемні питання реалізації проектів-переможців. Задля цього я попросив скликати засідання комісії, щоб усі причетні поговорили, знайшли шляхи вирішення проблемних питань. Але ми з мешканцями міста так і залишились непочутими.

Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр ГлазовГолова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр Глазов

Зараз постійні депутатські комісії, на яких мають вирішуватися питання мешканців, просто не проводять. Така ситуація і з петиціями від полтавців, які набрали необхідну кількість голосів для їхнього розгляду. Наслідком ігнорування звернень мешканців є невирішення питань, що їх хвилюють.

У час, коли в місті фактично відсутні майже всі профільні заступники, а виконком розпущений, відповідальність за функціювання Полтави лежить саме на депутатах. Але чи про місто вони зараз хвилюються?

Катерина ШВИДКА