За закритими дверима у повній секретності: у таємну кімнату на засідання ТВК не пустили журналістів та «депутатів-зрадників»

Зараз в  ОДА відбувається вже друге засідання ТВК, на якому теоретично розглядають зібрані за відкликання шести народних обранців підписи. Теоретично, бо що там насправді відбувається, невідомо ні журналістам, ні самим депутатам-відкликанцям.Потрапити у «таємну» 333 кімнату змогли лише члени ТВК. Журналістів і депутатів «на вихід» не пустили.

Як розповіла журналістам 0532uaсекретар міської ради Оксана Деркач, ніхто не повідомляв напередодні про день проведення засідання, до того ж у вихідний. Ще більшим сюрпризом для неї стала відмова впустити її з колегами-відкликанцями на збори, що вже є неабияким порушенням. Щоб пройти у «таємну кімнату», вона в допомогу викликали правоохоронців. Але й ті зявилися не швидко і нічим не змогли зарадити. Сумували на прохідній ОДА і інші «незапрошені» депутати.

«На мою думку, зараз відбувається повне переформатування міської ради – зазначила О. Деркач. – За законом, депутата можуть відкликати лише з трьох причин. Перша – порушення депутатом Конституції, що має бути визнане судом. Друге – невідвідування депутатом засідань комісії і сесії. І останнє – коли депутати не звітують і не зустрічаються з виборцями.  Ще при відкликанні Дениса Поліщука ТВК порушила ці три пункти закону. Що зараз відбувається в 333 кімнаті ОДА – невідомо. Чи це звичайний робочий процес, чи це проходить засідання з голосуванням. Все мало б відбуватися прозоро і за участю громадськості в приміщенні міської ради. За законом, після того, як всі документи з підписами про відкликання передадуть у територіальну комісію, вона має проголосувати за  прийняття цих документів. Теоретично, зараз комісія повинна перевіряти, чи правильно оформлені підписні листи, чи правильно вказані прізвища людей, які є в складі ініціативної групи,чи  всі є дані  про людей, які підписалися про відкликання.  Також до перевірки мають бути залучені правоохоронні органи на предмет перевірки  достовірності 10% підписів. Чомусь здається, що цього ніхто робити не буде, як і не робили при відкликання Дениса Поліщука».

 Оксана Деркач зазначає , що вже готова подавати в суд стосовно протиправних дій ТВК. Але враховуючи те, що такі судові розгляди в Україні затягуються на роки, позитивного результату очікує років через два.

Юлія Самозвон.

Читайте також, чому депутати  не згодні зі своїм відкликанням.