За три роки на реставрацію фасаду Малої академії мистецтв Полтава витратила 11,7 млн грн — місто виділило ще мільйон

Мала академія мистецтв ім. Раїси Кириченко на вул. Соборності, 35Мала академія мистецтв ім. Раїси Кириченко на вул. Соборності, 35 | Фото Дарини Синицької

Бюджет реставрації Малої академії мистецтв зріс до 13,5 млн грн, бо управління капбудівництва Полтави втретє замовило додаткові роботи

8 серпня управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому уклало договір на додаткові роботи з реставрації Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко, що на вул. Соборності, 35. Вартість робіт — 1,1 млн грн. Виконуватиме їх та сама фірма, що робила попередні роботи — ПП «Укрінтербуд». Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Нагадаємо, реставрацію пам’ятки архітектури національного значення — будинку Полтавської міської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко розпочали у листопаді 2015 року. Переможцем відповідного тендера стало ПП «Укрінтербуд», яке зголосилося взяти за це 8,3 млн грн.

За рік управління капбудівництва заявило про необхідність проведення додаткових робіт і збільшило видатки на реставрацію на 3 млн грн. Ще за рік УКБ додатково виділило 1,2 млн грн і бюджет реставрації пам’ятки архітектури зріс у 1,5 рази — до 12,4 млн грн.

Після підписання чергового додаткового договору очікувані витрати на роботи з реставрації збільшилися до 13,5 млн грн. За умовами угоди, приватне підприємство має закінчити додаткові роботи до 30 вересня цього року. Також він надає гарантію — 10 років з моменту передання об’єкта в експлуатацію.

Станом на сьогодні, «Укрінтербуд» отримав більшу частину цієї суми. За даними порталу публічних фінансів Є-data, УКБ заплатило підряднику за роботи з реставрації Малої академії мистецтв 11,1 млн грн. Ще 639 тис. грн пішло на розробку проектів, залучення експертів і технагляд. Тобто наразі реставрація Малої академії мистецтв обійшлася бюджету Полтави в 11,7 млн грн.

Як повідомив журналістам телеканалу «Лтава» заступник директора «Малої академії мистецтв» Юрій Семиволос, «Укрінтербуд» виконував лише фасадні роботи. Внутрішній ремонт школа робить власними силами із допомогою батьків, не залучаючи з бюджету жодної копійки.

У Полтаві ремонтують «Малу академію мистецтв» Репортаж «Лтави»

За його словами, підрядник вже вийшов на «фінішну пряму». Йому залишилося доробити фасад і облаштувати двір.

Крім того, після набуття чинності закону про декомунізацію від «Укрінтербуда» вимагали демонтувати з фасаду будівлі герб УРСР. Підрядник виконав вимогу у грудні 2017 року і вирішив залишити фронтон порожнім.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»