За три місяці поліція не змогла знайти чоловіків, які пограбували музей-заповідник Гоголя

Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя

Полтавська поліція не змогла по гарячих слідах затримати чоловіків, які пограбували музей у Гоголевому

Три місяці тому, 13 листопада 2016 року, у Шишацькому районі троє невідомих у масках пограбували музей-заповідник Гоголя. Вони напали на охоронця та забрали старовинні предмети. Щоб дізнатися, чи вдалося поліції встановити особи грабіжників, «Полтавщина» відправила інформаційний запит до ГУНП в Полтавській області.

Як повідомило слідче управління поліції Полтавщини, осіб, причетних до пограбування, слідчим встановити поки не вдалося, але їх розшукують. Це попри те, що, за даними реєстру судових справ, одразу після пограбування правоохоронці ввели оперативний план «Перехват».

Цікаво, що, за 5 днів після пограбування слідчий не знав, що саме забрали грабіжники з музею. Принаймні, так сказано у клопотанні про тимчасовий доступ до документів оператора мобільного зв’язку від 17 листопада 2016 року:

«В приміщенні музею знаходилась літографія (картина) 1834 року, яка викрадена не була. На даний час встановлюється чи були викрадені з приміщення музею якісь інші цінності та сума заподіяних матеріальних збитків».

При цьому, ще 14 листопада, за день після пограбування, речник поліції області Юрій Сулаєв заявив, що правоохоронці встановили — з приміщення музею вкрали шість книг (одна XVIII століття, п’ять — XIX століття), один акварельний портрет та карикатуру (факсиміле). Чому речник поліції знає більше за слідчих, невідомо.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»