За спробу рейдерського захоплення на Полтавщині молодикам із Києва, Запоріжжя та Кременчука загрожує до 5 років тюрми

Поліція розпочала кримінальні провадження стосовно нападу на агрофірму «Оржицька»

Начальник ГУНП Полтавщини Андрій Замахін прокоментував події в Оржицькому районі, коли невідомі нападники намагалися захопити СТОВ «Агрофірма «Оржицька».— За фактом спроби силового захоплення активів агрофірми, поліція Полтавщини відкрила кілька кримінальних проваджень. Ініціатори заворушень намагалися втекти на двох легковиках, проте також були затримані в Оржицькому та Лубенському районах. Під час втечі один із автомобілів правопорушників травмував поліцейського та технічно пошкодив кілька транспортних засобів місцевих жителів.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за кваліфікуючими ознаками ч.2 ст.206 (Протидія законній господарській діяльності) та ч.2 ст.345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) ККУ. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.

Наразі всі особи фігурантів справи поліцією встановлені та допитані. В основному це молоді чоловіки віком від 19 до 36 років, мешканці Києва, Запоріжжя та Кременчука. Під час огляду транспортних засобів слідчими виявлено ряд речових доказів, серед яких кілька предметів, схожих на пістолети. Вилучені речі направлені на експертизу. Після висновків фахівців будуть прийняті відповідні законні процесуальні рішення.

З метою оперативного та якісного розслідування резонансної справи за моїм дорученням створена слідча група із найдосвідченіших фахівців обласного управління. Процесуальне керівництво в провадженнях здійснює прокуратура.

Наразі слідчі дії тривають. Поліцією подано клопотання про накладення арешту на вилучене майно правопорушників, — повідомив Андрій Замахін.

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий на своїй сторінці у Facebook повідомив, що:

— «Нового» директора агрофірми, яку цієї ночі намагались захопити, зареєстрував приватний нотаріус з Дніпропетровського територіального округу! Зараз ми вже сформували лист на ім’я Міністра юстиції щодо скасування реєстрації цього нового директора.

Голова обласної ради Олександр Біленький пообіцяв обговорити це питання під час другого пленарного засідання сесії облради.

Довідково. Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Оржицька» засноване у 2000 році. В жовтні структура власності СТОВ була такою: Володимир Самойленко (12,6%), Надія Голінько (12,6%), Валентин Несен (13,6%), Ганна Несен (61,2%). В листопаді вона встигла змінитися та виглядає так: Володимир Самойленко (12,6%), Надія Голінько (12,6%), Компанія «Берг Трейд ЛТД» Великобританія (74,8%). 2 листопада 2017 Тетяна Рум’янцева змінила Валентина Несена на посаді керівника товариства.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»