За рік роботи з поліції Полтави звільнилися 48 патрульних

Полтавські патрульні поліцейські Полтавські патрульні поліцейські | Фото Дарини Синицької

За рік кількість полтавських патрульних зменшилася на 48 осіб, більшість з яких перейшли в апарат управління і вже не працюють на вулицях, а решта — перевелися до інших структур поліції

Патрульна поліція Полтави почала роботу із кадровим некомплектом у 30 осіб. За рік ця цифра збільшилася до 78. Такі дані назвав начальник управління патрульної поліції Полтави Віталій Мельничук під час звіту за перший рік діяльності відомства.

— 5 березня 2016 року почала роботу патрульна поліція Полтави. На той час некомплект в управлінні складав 30 осіб. Зараз в нас на 48 людей стало менше. З різних причин. В основному це переведення до інших управлінь поліції та інших підрозділів Національної поліції у Полтавській області, — розповів Віталій Мельничук.

За його словами, з набраних 251 патрульного 5 одразу перевелися до Кременчука, 10 поїхали додому (Луцьк, Харків, Київ). Це ті, хто навчався у Полтаві, але з розрахунком на переведення до постійного місця проживання.

Віталій Мельничук Віталій Мельничук

Патрульні складають присягу | Фото від 5 березня 2016 року

— Ми нікого не стали тримати, — зізнався керівник патрульних поліцейських.

Ще 30 людей перевели на посади в апараті управління. Тобто вони перестали патрулювати вулиці і працюють «в офісі». Це служба моніторингу, кадрового забезпечення, прес-офіцери, сектор розслідування ДТП, організацію дорожнього руху, юридичний відділ, відділ чергової служби, адміністративної практики. Ще троє людей звільнилися: одна людина — за порушення службової дисципліни, решта — за власним бажанням. Перше звільнення стосується випадку, коли поліцейський у нетверезому стані потрапив у ДТП. Постраждав тільки він, шкоди треті особи не зазнали.

Крім того, за словами Віталія Мельничука, є люди, які перевелися до Полтави з інших міст. Зокрема, двоє патрульних з Києва, інспектори з Харкова та Кременчука. Але все одно людей патрульним не вистачає. Тому зараз йде підготовка до нового набору — на дороги державного значення.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»