За рахунок коштів ДФРР на Полтавщині планують реалізували більше 20 проектів

У 2015-му році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у Полтавській області реалізували 24 інвестиційні проекти, у 2016-му — 17. А цьогоріч для участі у конкурсному відборі на фінансування з ДФРР подано 186 інвестиційних проектів. З яких, за результатами оцінки членами регіональної комісії в межах доведеного розміру ДФРР, а на Полтавську область це 93,8 млн грн, відібрано 22 переможці, які отримали найбільшу кількість балів.

Наразі проекти погоджені Міжвідомчою комісією при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови Полтавської ОДА, розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

— Державний фонд регіонального розвитку є інструментом фінансової підтримки впровадження регіональної політики держави. При відборі проектів, які були подані, комісією була дотримана основна вимога — 10% спрямування коштів від загального розміру підуть на розвиток спортивної інфраструктури, а також енергоефективність медичних та освітніх закладів, — повідомила Інна Іщенко.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Доповідь Інни Іщенко Доповідь Інни Іщенко

Серед проектів, які отримали перемогу, чи не найважливішим, за словами Інни Іщенко, є реконструкція Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Реалізація проекту дасть змогу відкрити в області новий сучасний лікувальний центр на 140 ліжко-місць, оснащений новітнім високоякісним обладнанням за останнім словом технічного прогресу. Вартість проекту — 86,7 млн грн. У 2017 році з ДФРР виділено 23,7 млн грн, обласного бюджету — 25,0 млн грн. Проект розпочали у 2016 році, використано 38 млн грн, наразі виконані роботи з улаштування котловану, зовнішніх мереж, каналів та фундаменту.

— Ще один проект — реконструкція мосту через річку Хорол у Миргороді. Протяжність мосту 116 м. Загальна вартість становить 33,6 млн грн. Реалізацію проекту розпочали у 2015 році. А для його завершення цього року виділено 10,8 млн грн, — продовжує Інна Іщенко.

Сучасний та не менш важливий проект — реконструкція будівлі під центр муніципальних послуг у Кременчуці. Вартість якого становить 34,3 млн грн. Його реалізацію розпочали у 2016 році, протягом якого освоїли 19,5 млн грн на будівництво прибудови до основної будівлі, демонтаж та монтаж віконних блоків та міжкімнатних перегородок. У 2017 році планується завершальна стадія виконання будівельно-монтажних робіт. З ДФРР виділено 1 млн грн, співфінансування з міського бюджету Кременчука становить 7 млн грн.

Доповідь Інни Іщенко Доповідь Інни Іщенко

— Під час моніторингу Міністерства регіонального розвитку, кількість людей, які отримують послуги через ЦНАПи відрізняється по всій Україні. Тому, нам потрібно проаналізувати на скільки повно ці послуги надаються, і на скільки вони доступні для людей. Бо є окремі категорії, які впливають саме на ці речі. Тому, я попросив би закінчити проектування ЦНАПу у Полтаві. Бо людина має в доступній формі отримати повний обсяг послуг. Щоб це не було фейком, і щоб ми не вкладали гроші в те, що людям не зручно, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Ескізний проект з будівництва ЦНАПу у Полтаві взято за взірець. Він розміщений на обкладинці методичних рекомендацій, які розроблені Мінрегіоном спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва.

Серед проектів-переможців: 

 • Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну в Розсошенцях Полтавського району.
 • Реконструкція спортивного майданчику СЗОШ № 5 імені Л.І.Бугаєвської в Горішніх Плавнях.
 • Створення ліцею майбутнього в Омельницькій об’єднаній територіальній громаді Кременчуцького району.
 • Термомодернізація гімназії в Піщанській ОТГ Кременчуцького району.
 • Реконструкція Чорнухинської ЗОШ в селищі Чорнухи Чорнухинського району.
 • Реконструкція Березоворудської ЗОШ в Березовій Рудці Пирятинського району.
 • Термомодернізація ЗОШ імені Ф.П.Борідька в Яреськах Шишацького району.
 • Капітальний ремонт Диканської гімназії імені М.В.Гоголя в Диканці.
 • Будівництво школи в Заводському Лохвицького району, місткістю близько 500 учнів, яке розпочато в 2009 році.
 • Будівництво дошкільного навчального закладу в Великих Сорочинцях Миргородського району, розпочато в 1999 році.
 • Капітальний ремонт ФАПу в Кустолово-Суходілцівці Машівського району.
 • Термомодернізація будівель та реконструкція системи теплопостачання блоків № 3 та № 4 Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
 • Реконструкція приміщення пологового відділення Хорольської ЦРЛ з прибудовою окремої вхідної групи в Хоролі.
 • Придбання пожежного автомобіля для Шишацької ОТГ Шишацького району.
 • Термомодернізація будівлі та реконструкція системи теплопостачання спального корпусу Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського в Зінькові.
 • Реконструкція приміщення колишньої ЗОШ під адміністративно-культурний центр в Вереміївці Семенівського району.
 • Реконструкція сільського клубу під бібліотечно-музейний центр з патріотичного виховання молоді в Комендантівці Кобеляцького району.
 • Реконструкція будівлі колишнього терапевтичного відділення Решетилівської ЦРЛ під п’ятиквартирний житловий будинок зі службовими кімнатами у Решетилівській ОТГ.

Прес-служба Полтавської ОДА