За побиття двох працівників міліції чоловік отримав три роки умовно

Полтавський районний суд призначив три роки умовного покарання чоловіку, який три роки тому побив двох працівників міліції

13 липня Полтавській районний суд виніс вирок Едуарду Усенку, який 1 жовтня 2015 року побив двох працівників тодішньої міліції. Суд затвердив угоду між прокурором та обвинувачуваним Усенко та призначив останньому три роки умовного покарання.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, 1 жовтня 2015 року, близько 17-ї години, у селі Супрунівка Полтавського району, біля магазину «Назарчик» майор міліції Дмитро Фисун та оперуповноважений Євген Бажул помітили чоловіка, який знаходився у розшуку. Раніше Полтавський районний суд виніс постанову про розшук, а 20 серпня 2015 року ухвалив клопотання про затримання та примусовий привід підозрюваного.

Згідно з ухвалою чоловіка розшукували за незаконне проникнення до чужого житла та грабіж, поєднаний з насильством, або вчинений повторно чи за попередньою змовою групою осіб (ч.1 ст. 162 та ч. 2 ст. 186 КК України). Підозрюваного мали доставити до суду для обрання міри запобіжного заходу — тримання під вартою. Зазначимо, що підозрюваний Едуард Усенко неодноразово був фігурантом кримінальних справ.

Повернімося до 1 жовтня 2015 року, коли міліціянти намагалися затримати Едуарда Усенка. Останній наніс обом правоохоронцям удари кулаками та ліктями по голові. Згідно з експертизами, які провели пізніше, ушкодження кваліфікували як легкі тілесні, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

13 липня 2018 між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання вини. Едуард Усенко визнав себе винним в умисному заподіянні працівнику правоохоронних органів легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням службових обов’язків (ч. 2 ст. 345 КК України).

Потерпілі працівники міліції надали згоду на укладення угод. Тому 13 липня 2018 року суддя Людмила Стрюк затвердила вищезгадану угоду та призначила Едуарду Усенку 3 роки умовно.

Нагадаємо, що 29 травня у міській прокуратурі Горішніх Плавнів 43-річний місцевий мешканець побив двох співробітників поліції.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»