За півроку лісгоспи Полтавщини заробили майже 120 млн грн

Виробнича нарада у Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства Виробнича нарада у Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства

У цьому півріччі обласні лісгоспи відновили понад 1200 гектарів лісу. Площа нових лісів на Полтавщині зросла майже на 270 гектарів.

У Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства підбили підсумки роботи за перше півріччя цього року. 

Заступник начальника управління Олена Кійко розповіла про основні фінансові показники лісових господарств. За її словами, на підприємствах заготовили 128,8 тис. кубометрів ліквідної деревини з них 55,2 тис. — ділової:

— За перші шість місяців ми реалізували на внутрішній ринок 81,4% усієї заготівлі. 11,7 тисяч кубометрів деревини переробили самостійно. 5,6 тисяч кубометрів — спрямували на власні потреби. Залишки деревини склали близько 15,4 тисяч кубометрів.

Щодо обсягів реалізації то підприємства отримали 117,9 млн. грн. З них 13,7 млн. — за власноруч перероблену продукцію.

— На ведення лісового та мисливського господарства, у першому півріччі спрямували 104,7 мільйони гривень. З них на створення нових лісів пішло 2,7 мільйони гривень, решта — на садіння, догляд та доповнення лісових культур. Таким чином, ми відновили 1263 гектарів лісів та створили 268 гектарів нових, — додала Олена Кійко.

Податків до бюджетів усіх рівнів, включаючи єдиний соціальний внесок, підприємства лісової галузі Полтавщини уже сплатили близько 52 млн. грн.

На виробничій нараді увагу приділили і стану використання лісових ресурсів. 

— Вихід ділової деревини від усіх видів рубок — 43%, техсировини — 26,5%, паливних дров — 29%. Загальний випуск продукції переробки з одного кубометра переробленої деревини становить 1,2 тисячі гривень. Це на 15% більше, ніж у відповідному періоді минулого року, — зазначила Олена Кійко.

Зріс в лісових господарствах і середній рівень заробітної плати. Якщо минулого року працівники в середньому отримували 4978 грн, то цьогоріч — по 5006 грн. А на окремих підприємствах середня зарплата досягла 7076 грн.

Підбиваючи підсумки виробничої наради, перший заступник начальника управління Олексій Тенянко наголосив, що необхідно посилети контролю по запобіганню лісовим пожежам та по боротьбі з незаконними рубками.

Прес-служба Полтавського ОУЛМГ