За людей чи за гроші?

Уже довгий час у Лубнах назріває конфлікт між жителями міста та перевізником Дмитром Воликом.

Загибель лубенця Олександра Скорохода під колесами маршрутного таксі 22 листопада 2016-го, хамство водіїв, шок людини з інвалідністю другої групи Миколи Мирного від дій водія два тижні тому, відмови у перевезенні людям пільгових категорій, часта відсутність транспортних засобів на маршрутах, недотримання графіку руху транспорту — це лише частина того, що відбулося в місті доки маршрути громадського транспорту фактично монополізовані бізнесменом Воликом, що дає для нього та його родичів можливість отримувати надприбутки. Водія маршрутки який працював у Волика та здійснив наїзд — Володимира Таранича було засуджено на 4 роки позбавлення волі.

Найстрашніше те, що навіть смерть лубенця під колесами його маршрутного таксі не стала уроком для бізнесмена Волика. Жодних змін у його діяльності за останній час так і не відбулось. Вартість проїзду нещодавно підвищили (при складній економічній ситуації у людей), але кількість скарг постійно зростає.

Один з тих, хто дійсно став на захист простих лубенців є перший заступник міського голови Олександр Шингарій. Він за своїми посадовими обов`язками прагне навести лад у транспортній мережі міста, співпрацює з громадськістю, й різко виступає за підвищення якості пасажирських перевезень в Лубнах. За чистоту в автобусах, охайність і порядність водіїв, які з розумінням підходять до проблем людей з особливими потребами, а також за справедливий підхід до вирішення усіх проблем між жителями і бізнесом.

Олександр Шингарій зібрав нараду з перевізниками 23 травня, першим питанням була скарга громадянина Мирного, якому ледь не відірвало руку, коли той заходив до маршрутного таксі. Волик та його водій не визнали своєї вини перед людиною з інвалідністю. Натомість бізнесмен вирішив діяти іншим шляхом, тепер вже проти посадовця і закрутив кампанію по дискредитації особи Шингарія. По місту розклеєні листівки з абсурдним поливанням брудом. Підбурив свого родича, депутата міської ради Євгенія Алєксєєва збирати підписи за відставку першого заступника та фінансує весь цей процес.

Цей депутат-родич пройшов по списках Партії простих людей Сергія Капліна (зараз Соціал-демократична партія) за підтримки Волика. Але двоє депутатів з цієї ж партії вже свої підписи відкликали, бо вважають це рішення нікчемним та підступним. Ніяких законних і логічних підстав для звільнення першого заступника мера немає, вони навіть не можуть сказати нічого конкретного, вигадуючи незрозумілі історії. Це просто смішно для нас, лубенців.

Бізнес отримує прибутки, бо ми їздимо маршрутками, а не навпаки. Тому ми, обурені лубенці, категорично не згодні із сьогоднішніми подіями і вимагаємо від депутатів міської ради здорового глузду в першу чергу й відповідальності, бо ми вас обирали. Попереджуємо, що готові пікетувати бізнесмена Волика та його депутата-родича, а також прийти на сесію, щоб пояснити ситуацію депутатам.

Нашому місту більше тисячі років, Лубни знаходяться на головній транспортній артерії України, поміж Києвом і Харковом, і тут не місце куриву й шансону в салонах маршруток, образам пасажирів і брудним політичним розправам.

Олексій СКОВОРОДА, житель Лубен