За липень інспектори Полтавського рибпатруля викрили 270 порушень природоохоронного законодавства зі збитками на 363 тис. грн

Порушення зі збитками рибному господарству України на 595 тис. 160 грн

19 липня в ході рейду працівники Полтавського рибоохоронного патруля зафіксували порушення правил промислового рибальства. Під час здійснення контролю за промислом одного з ФОП виявлено, що ланковий рибалка порушив встановлений порядок здачі улову на рибоприймальний пункт (вилучена риба на рибоприймальний пункт не здавалась, квитанції не виписувалися, записи в промисловому журналі відсутні).

Крім того, зафіксовано перевищення допустимого прилову молоді риби. У результаті в порушника вилучили 131 кг неврахованих водних біоресурсів, а саме: судак – 144 екз., плітка – 190 екз., окунь – 13 екз., чехоня – 88 екз., лящ – 220 екз., плоскирка – 4 екз., синець – 7 екз., білизна – 2 екз. та карась сріблястий – 3 екз. Збитки, розраховані за методикою, становлять 595 160 грн.

Інцидент зафіксовано в смт Градизьк Глобинського району Полтавської області. На винну особу оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

Двоє порушників з сітками завдали збитків на 10 тис. грн

22 липня під час проведення рибоохоронної роботи на території Сулинської затоки (Кременчуцького водосховища), неподалік с. Липове Глобинського району викрили двох порушників. Вони вбрід, за допомогою двох сіток, виловлювали рибу. Так встигли добути: ляща – 23 шт., судака – 3 шт. та одного сазана. Загальна вага – 20 кг. Збитки по вилученим водним біоресурсам склали 10 234 грн.

На місце події викликали слідчо-оперативну групу Глобинського відділу поліції для спільно оформлення матеріалу, який містить ознаки кримінального злочину. Матеріал внесено до ЄРДР за ст. 249 (незаконний рибний промисел) ККУ. Сітки, два гумові костюми та незаконно добуту рибу вилучено.