За ініціативи СДП призупинено дію 3 спецдозволів на користування надрами для НАК «Нафтогаз України»

Державна служба геології та надр України призупинила дію трьох спецдозволів, виданих НАК «Нафтогаз України» на користування надрами Будищансько-Чутівської, Оболонської та Писарівської площ на Полтавщині з огляду на звернення від Полтавської облради.

Відповідно до Постанови Кабміну № 615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», «НАК «Нафтогаз України» отримав три спецдозволи на користування надрами у Полтавській області. Але, отримавши дозволи, плани робіт не виконували, а лише розкрадали виділені на розробку родовищ гроші, — про це повідомив народний депутат України, лідер СДП Сергій Каплін.

«Нафтогаз України», витративши значні кошти на виконання підготовчих робіт, не розпочала буріння двох розвідувальних свердловин і складання проекту дослідно-промислової розробки Будищансько-Чутівської площі, буріння параметричної і двох пошукових свердловин на Оболонській площі та комплексу геофізичних досліджень на Писарівській ділянці, передбачених відповідними програмами.

Тому, Постійна комісія Полтавської облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр за поданням голови комісії — депутата від Соціал-демократичної партії (СДП) Сергія Мамояна рекомендувала обласній раді звернутися до Державної служби геології та надр України з проханням призупинити дії спецдозволів на користування надрами, наданих ПАТ «НАК «Нафтогаз України», за порушення ними умов користування надрами.

Сергій Мамоян Сергій Мамоян

31 січня на засіданні XIII сесії депутати облради підтримали дану ініціативу — проголосували за відповідне Звернення і надіслали його до Держслужби геології та надр України.

Відтак, виходячи зі звернення облради, ДСГНУ своїми рішеннями №№ 4063, 4062, 4294 призупинила дію спецдозволів на користування надрами Будищансько-Чутівської, Оболонської та Писарівської площ.

Згідно з зазначеною урядовою постановою, дія дозволу може бути поновлена Держслужбою геології та надр України після усунення надрокористувачем причин, що призвели до зупинення його дії. «Нафтогазу України» надали 30 днів для усунення порушень.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)