За ініціативи «Полтававодоканалу» створять робочу групу, яка працюватиме над вирішенням проблеми аварійних колекторів у Полтаві

Вчора у Полтавській міськраді пройшла комісія з питань ЖКГ. На ній вирішили створити робочу групу депутатів обласної та міської рад, яка працюватиме над вирішенням проблеми аварійних колекторів.

Зношеність колекторів по місту — більше 90%. Сульфатно-газова корозія — основна причина руйнації каналізаційних труб. Цьогоріч весняні паводки спричинили майже півсотні провалів на каналізаційних колекторах. Ситуація надзвичайно критична та загрожує перетворитись в екологічне лихо.

З кінця зими «Полтававодоканал» проводить аварійно-відновлювальні роботи на аварійних колекторах. Встановлені додаткові тимчасові насосні станції для перекачування стічних вод. 

За добу працівники підприємства добувають в середньому 60 тисяч кубометрів води, а очисні споруди в час злив та паводків приймають — більше ніж 90 тисяч кубометрів. Тобто, більша частина стоків з ливневої каналізації потрапляє до каналізації підприємства «Полтававодоканал».

Генеральний директор «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев під час комісії розповів, що сьогодні у місті не працює ливнева каналізація:

— Це одна з причин неприємного запаху. Стоки потрапляють до каналізації, і звідти їх перекачують на очисні споруди. Там за рахунок коштів підприємства ми їх перекачуємо та очищаємо. А при експлуатації додаткових насосів підприємство несе великі збитки на електроенергію, що є зайвим тягарем. 

На ремонт та перекладку аварійних колекторів у Полтаві необхідно близько 85 млн грн щорічно. Лише тоді можна стабілізувати ситуацію за 5-7 років.

Під час комісії Під час комісії

За кілька місяців працівники «Полтававодоканалу» відновили більше 20 провалів на майже 10 млн грн, залучаючи обігові кошти підприємства. Це все негативно відображається на забезпеченні інших підрозділів підприємства. Нині ремонтні роботи проводяться по проспекту Вавілова, вулиці Курчатова, Європейська, Київське Шосе, Героїв АТО. 

На всі ці роботи потрібні кошти, яких так бракує підприємству. Тому Василь Воротинцев, ознайомивши присутніх з матеріалами щодо стану колекторів у місті, запропонував створити робочу групу депутатів обласної та міської рад для вирішення проблеми. Депутати його підтримали одноголосно.

— Ситуація тут проста: потрібно разом допомагати цьому комунальному підприємству. За два роки з обласного бюджету ми виділили «Водоканалу» 60 мільйонів гривень. Але й цих коштів недостатньо, адже це підприємство надає 80% комунальних послуг Полтаві. Тому разом з містом допомагаємо і, думаю, продовжимо допомагати. Лише сумісними зусиллями зможемо подолати проблеми, — зазначив голова постійної депутатської комісії з питань екології, депутат Полтавської облради Ігор Горжій.

Василь Воротинцев підсумував, що вони дійшли до спільної думки:

— Порозуміння є, і це радує. Тож створимо сумісну комісію разом з екологічним комітетом обласної ради та з депутатами міської ради. Комісія працюватиме, і за деякий час вже будуть пропозиції з подальших дій.

Василь Воротинцев Василь Воротинцев

На комісії гендиректор «Полтававодоканалу» підняв ще одну важливу проблему щодо забудови над охоронною зоною колекторів з порушенням нормативів без погодження між забудовником та комунальниками. 

Халатне відношення до цього питання в минулому сторіччі зараз має серйозні наслідки. Також назріло питання очищення ливневих та побутово-господарських стоків на очисних спорудах, як в цивілізованих країнах. Це питання екологічного характеру теж потребує опрацювання комісією.

Прес-служба «Полтававодоканалу»