За грабіж під вікнами поліції двох полтавців посадили на 7 років

29 жовтня 2016 року о 3-й годині ночі під вікнами УЗЕ пограбували людину 29 жовтня 2016 року о 3-й годині ночі під вікнами УЗЕ пограбували людину

Двоє чоловіків пограбували полтавця серед ночі поблизу управління захисту економіки поліції і отримали за це по 7 років ув’язнення

Октябрський райсуд Полтави виніс вирок двом чоловікам, які майже рік тому побили та пограбували полтавця посеред ночі біля управління захисту економіки ГУНП. 4 вересня суддя Анатолій Савченко засудив їх до 7 років ув’язнення і зобов’язав компенсувати потерпілому 22 тис. грн моральної та матеріальної шкоди. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

29 жовтня 2016 року, близько 3-ї ночі обвинувачені побачили поблизу будинку по вул. Соборності, 38 (будівля управління захисту економіки ГУНП в Полтавській області), п’яного полтавця. Вони напали на нього, побили, забрали мобільний Nokia 6303ci і кинули лежати. У результаті чоловік отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, гематоми та забійні рани голови і перелом кісток правої гомілки.

Потерпілому пощастило, що поряд проїжджав патруль. Інспекторам він описав нападників і показав, куди ті пішли. Поліцейські обшукали територію і знайшли їх поряд із будинком по вул. Соборності, 37 — біля входу до секції боротьби. Одним з них виявився 28-річний полтавець, іншим — неповнолітній місцевий мешканець. Обидва були раніше знайомі, а також мали судимості за вчинення злочинів з корисливих мотивів.

На суді обвинувачені заперечили факт нападу на полтавця, тим паче, за попередньої змови. За їхніми словами, потерпілий наштовхнувся на одного з них — 28-річного полтавця. Той знає правила рукопашного бою і три рази вдарив його кулаком в обличчя. Після цього він пішов далі. Молодший супутник підібрав з землі телефон, який випав у постраждалого і наздогнав старшого. Саме в цей момент, за словами обвинувачених, їх і зупинили патрульні.

Суд у такі покази не повірив. На його думку, слова обвинуваченого не пояснюють, як 42-річний полтавець отримав травму гомілки. Також суддя врахував, що обидва нападники вже були раніше засуджені. Тому їх визнали винними у розбої, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм (ч.2 ст.187 ККУ).

Обом нападникам призначили по 7 років позбавлення волі, старшому — з конфіскацією частини майна. Час, який ті провели у СІЗО, зарахували у строк покарання. Неповнолітній полтавець був під вартою з 21 лютого 2017 року, тому з цього дня і по 20 червня один день у СІЗО йому зарахували за два (за законом Савченко). Далі закон був скасований, тому вже з 21 червня і до набрання вироку законної сили, один день рахується за один. Старший спільник був під вартою менше — з 29 жовтня по 11 листопада 2016 року. Цей час також зарахували як день за два. 4 вересня його знову взяли під варту, тому до набуття чинності вироку, день рахуватиметься за один.

Крім того, потерпілий заявив цивільний позов про відшкодування моральної та матеріальної шкоди. У сумі вона становить 22 312 грн. Суд його задовольнив і зобов’язав обвинувачених виплатити її солідарно.

Протягом 30 днів чоловіки можуть оскаржити вирок в Апеляційному суді Полтавської області.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»