За борг в 28 мільйонів перед мешканкою Макіївки лондонська фірма забрала агрофірму в депутата Полтавської облради

Мешканка Макіївки позичила готівкою 28 млн грн мешканцю Маріуполя, за якого нібито поручилася агрофірма з Оржицького району. Після неповернення боргу агрофірма без відома власника перейшла до рук компанії з Лондону

Ввечері 4 листопада приблизно 150 осіб на 4 автобусах та 5 легковиках приїхали в село Тарасенкове Оржицького району, де захопили ферму, тік та адмінприміщення СТОВ «Агрофірма «Оржицька». Мешканці Оржиччини самостійно затримали нападників, невдовзі на місце приїхали й правоохоронці.

За інформацією поліції області, правоохоронці затримали більше 40 осіб. Ініціатори заворушень намагалися втекти на двох легковиках, проте також були затримані в Оржицькому та Лубенському районах. Затримані доставлені до поліції. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Затримання рейдерів | Фото Анастасії Ляшенко

Голова Оржицької районної ради Володимир Козина підписав розпорядження про скликання позачергової сесії районної ради 5 листопада. На порядок денний вноситься питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ України, Голови Служби безпеки України, голови Полтавської обласної державної адміністрації щодо посилення боротьби з рейдерством в Україні».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у себе на сторінці Facebook так прокоментував спробу рейдерського захоплення на Полтавщині:

— Я вже попереджав. Для тих, хто досі не зрозумів. Ми живемо у правовій державі, де всі непорозуміння, у тому числі у господарських відносинах, вирішуються у суді.

Однак, в цій історії саме судове рішення стало причиною проблеми, а автобуси з рейдерами — тільки наслідком.

Так, 4 липня 2017 року Іллічівський районний суд Маріуполя під головуванням судді Юрія Мирошниченка, розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом мешканки Макіївки Оксани Корешової до мешканця Маріуполя Миколи Данилова та до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Оржицька» про стягнення боргу за договором позики.

Суд встановив, що 1 квітня 2014 року Оксана Корешова уклала з позивачем договір позики на суму 28 млн грн. Того ж дня між позивачем та «Агрофірмою «Оржицька» укладено договір, згідно з яким товариство виступило поручителем. Відповідач зобов’язаний був повернути борг до 1 квітня 2017 року, але не зробив цього. Тому позивач просила стягнути з відповідачів суму боргу в розмірі 28 млн грн, 23% річних від простроченої суми та 8 тис. грн судового збору.

Суд вирішив задовольнити позов і зобов’язати відповідачів повернути позивачу кошти.

Цікавим є той момент, що присутні в залі суду представники відповідачів — Миколи Данилова та «Агрофірми «Оржиця» — не заперечували проти задоволення позиву у повному обсязі. Досить дивна позиція, як для боржників, чи не так?

Тим часом, у складі засновників агрофірми відбулися суттєві зміни.

Донедавна, згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Оржицька», яка заснована у 2000 році, мала наступну структуру власності: Володимир Самойленко (12,6%), Надія Голінько (12,6%), Валентин Несен (13,6%), Ганна Несен (61,2%).

Вже в листопаді вона встигла кардинально змінитися та виглядає так: Володимир Самойленко (12,6%), Надія Голінько (12,6%), Компанія «Берг Трейд ЛТД» Великобританія (74,8%). Підписант — Володимир Несен. 2 листопада 2017 Тетяна Рум’янцева змінила Валентина Несена на посаді керівника товариства. До речі, керівником «Берг Трейд ЛТД» є — Рональд Леон Родрігез із Коста-Рікі.

Слід нагадати, що Володимир Несен — депутат Полтавської обласної ради VI скликання від КПУ. Валентин Несен — депутат Полтавської обласної ради VII скликання від партії «Відродження».

Валентин Несен | Фото Миколи Лисогора Валентин Несен | Фото Миколи Лисогора

В інтерв’ю «Полтавщині» Валентин Несен повідомив наступне:

— Про суд та зміни у складі власників я дізнався тільки нещодавно. А вчора приїхали 150 молодиків, із Запоріжжя, Києва та Кременчука. Вони тут ні до чого, це дітвора. Агрофірма не виступала поручителем, ніхто з нас не ставив жодних підписів. Звичайно, ми не знали про суд і не направляли туди своїх представників. Усі зміни в складі засновників — також сфабриковані. Тепер думаємо, що нам робити далі. До речі, хочу сказати, що рейдерський напад відбили мешканці району. Піднявся майже весь район, тому нападникам довелося розбігатися полями, затримали далеко не всіх. Але я не можу сказати, хто конкретно за цим стоїть, немає версій.

Можна констатувати, що депутат облради опинився дійсно в скрутному становищі. За документами, він вже не власник агрофірми, а останнього за юридичною адресою слід шукати в Лондоні. Хто така Оксана Корешова з Макіївки — також важко сказати, адже Макіївка наразі не контролюється Україною. Строки апеляції на рішення Іллічівського районного суду Маріуполя давно минули.

Виходить, що позиція власника наразі є незаконною, а дії рейдерів — це спроба «освятити» юридичні рішення силовими методами.

У вересні заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий пообіцяв, що силових захоплень земельних ділянок на території Полтавщини не буде.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»