За 9 місяців цього року на заходи доступності маломобільних груп населення до об’єктів інфраструктури виділили майже 5 млн грн

Керівництво Полтавщини контролює ситуацію з доступністю людей з особливими потребами до об’єктів інфраструктури. Проте, не всі вимоги маломобільних людей наразі втілені в життя. Аби детальніше розібратися в питанні, на сьогоднішню апаратну нараду до ОДА запросили представників громадських організацій, членами яких є люди з інвалідністю.

Голови районів прозвітують про доступність місцевих об’єктів для людей з інвалідністю до 1 лютого 2018 року

Про те, як область забезпечує маломобільним громадянам право доступу до необхідних їм об’єктів, на апаратній нараді говорив директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан. 

— На Полтавщині, станом на 2016 рік, проживало близько 83 тисяч людей з особливими потребами, — говорить посадовець. — З них майже 5 тисяч — діти. 

Ратифікувавши Конвенцію ООН з прав інвалідів, Україна й досі не може похвалитися повним їх забезпеченням. Хоча й кроки у цьому напрямку робить регулярно.

— Тільки за 9 місяців нинішнього року на відповідні заходи в області виділили 4,8 млн грн, — продовжує Тимофій Голбан. — Цьогоріч індивідуальні програми реабілітації склали для майже 16 тис. осіб.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

Валерій Головко та Андрій Пісоцький Валерій Головко та Андрій Пісоцький

Микола Білокінь та Олександр Біленький Микола Білокінь та Олександр Біленький

Втім, маломобільні категорії населення й досі мають проблеми з доступом як до установ місцевого самоврядування, так і до лікарень. А також — до виборчих дільниць.

— Я ініціював серед представників депутатського корпусу роботу саме над покращенням доступу людей з особливими потребами до виборчих дільниць області, — підкреслює голова Полтавської облради Олександр Біленький. 

Підтверджує слова про необхідність покращення доступу до виборчих дільниць і координатор програм Міжнародної фундації виборчих систем Наталія Балюк.

— Ми досліджували на Полтавщині 1969 дільниць, і повністю доступними для людей з інвалідністю виявилися тільки три, — наводить дані Наталія Балюк. — Проте, 40% з вказаної кількості були частково доступними.

Представники громадських організацій, до складу яких входять люди з особливими потребами, також скаржилися на те, що при проектуванні та будівництві об’єктів засоби доступності монтуються неправильно. І, щоб вирішити ситуацію, до співпраці варто активніше залучати саме людей з особливими потребами. 

Говорили й про дозвілля таких громадян.

— Місцеві інваліди не мають власної спортивної бази, а тому й змоги повноцінно тренуватися, — відзначив начальник Полтавського обласного центру «Інваспорт» Олександр Верещака. — Відтак, будівництво на Полтавщині Центру реабілітації, з можливістю цим людям повноцінно займатися спортом, вкрай на часі.

Всі озвучені питання та проблеми представники влади неодмінно будуть вирішувати. Та інформацію необхідно систематизувати.

— Чекаю від кожного голови району до 1 лютого інформації про стан справ з доступністю маломобільних груп населення до тих чи інших об’єктів та пропозиції щодо покращення ситуації, — підкреслив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Якщо десь потрібно зробити будівлю зручнішою для людей з інвалідністю — я повинен побачити проектну документацію на втілення цих ідей в життя. Щоб потім активніше приступити до вирішення вказаних питань.

Реалізація програми «Доступні ліки» набирає обертів

Вже традиційно, говорили на нараді й про впровадження на Полтавщині державної програми «Доступні ліки». Темпи охоплення нею населення, говорять посадовці, зростають. 

— Кількість відпущених в аптечних мережах ліків, порівняно з минулим звітним тижнем, зросла на 41%, — говорить директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. — Всього в області програмою «Доступні ліки» охоплено 247 тис. чоловік.

В лідерах з реалізації ініціативи — Горішні Плавні, Козельщинський та Великобагачанський райони. А от брак ліків, говорить доповідач, спостерігається на Лохвиччині, Лубенщині та в Пирятинському районі. 

— Контролювати постійну наявність необхідних препаратів в аптечних мережах теж мають керівники районів, — звернувся до голів РДА Валерій Головко. — Тільки тоді програма буде вважатися успішно впровадженою, коли кожен мешканець місцевої громади матиме безперебійний доступ до вказаних ліків.

Аграрний антирейдерський штаб завершив цьогорічну роботу

Підбили на засіданні й підсумки роботи антирейдерського аграрного штабу. Свою цьогорічну роботу формування припинило 15 листопада. 

— За цей період члени штабу провели 9 засідань, а до формування звернулися особисто 21 людина, а ще 27 зателефонували на лінію, — наводить деталі в. о. начальника головного теруправління юстиції в Полтавській області Дар’я Бриндак. — Крім того, було 35 виїздів мобільних точок, участь в роботі яких взяли 647 чоловік.

Прес-служба Полтавської ОДА