З Полтавського млинзаводу вкрали 3500 тонн зерна — його можуть приватизувати «Кулиничі», яким заборгували найбільше

Після крадіжки зерна з полтавського млинзаводу, його можуть оголосити банкрутом і продати

Працівники державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» минулого тижня перекрили дорогу на вулиці Небесної Сотні в районі зупинки «Оптика», щоби привернути увагу до своєї проблеми. За їх словами, вони 4 місяці не отримують заробітну плату, а директор комбінату переховується від правоохоронців. Щоб зупинити протест чиновники області зустрілися з робітниками та запропонувало план вирішення проблеми.

У працівників комбінату дві вимоги:

  • виплатити заробітну плату;
  • призначити нового директора.

Першу «веде» Національна служба примирення. Вона усадить за стіл переговорів представників трудового колективу й адміністрацію. Вони повинні разом вирішити питання по виплаті заборгованостей і направити «мирову» в Міністерство аграрної політики України. За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергія Фролова, заборгованість складає від 700 до 1 млн грн, враховуючи заробітну плату, електроенергію, воду, газ. Щодо нового керівника, то його має призначити Міністерство агрополітики.

Наразі методом боротьби робітників — є підписи листів та звернення. Однак, проблему млинзаводу вирішити не просто. Справа полягає в наступному.

З млинзаводу вкрали 3500 тонн зерна

В Полтавський комбінат хлібопродуктів підприємства здають зерно на переробку та на зберігання. У 2015 році Міністерство аграрної політики України призначило керівником комбінату Гліба Ульяненка. В кінці 2017 року з ним мав закінчитися контракт, але він продовжував працювати. Робітники млинзаводу розповідають, що саме тоді він й почав викрадати продукцію.

— Зерно вантажили у вагони та вивозили на Південний вокзал. З грудня ми не працювали, бо зерна уже не було. Директор нам говорив, що зарплату отримуємо, а куди зерно везуть, то не наше діло. У квітні він зник, а ми перестали отримувати заробітну плату, — розповідає робітник підприємства Наталія.

У квітні на комбінаті провели аудит складських приміщень. Виявилося, що мало зберігатися 3 тис. 778 тонн зерна пшениці та 374 тонн борошна, а залишилось 197 тонн зерна пшениці та 50 тонн борошна. Робітники говорять, що всього з комбінату викрали продукції на 25 млн грн.

За цим фактом було відкрито провадження за ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем). СБУ проводить досудове розслідування. Суд надав правоохоронцям доступ до документів та банківських рахунків комбінату, а також дав дозвіл на арешт майна.

«Кулиничі» можуть отримати у власність млинзавод

Директор млинзаводу Гліб Ульяненко раніше працював керівником ТОВ «Кобеляки—Хлібопродукт». У 2006 році він взяв позику 210 тис. грн за рахунок заводу у власника компанії «Кернел». За ці кошти купив собі квартиру. Пізніше за такий вчинок його судили. У 2012 році Кобеляцький районний суд призначив йому штраф і заборонив два роки обіймати адміністративні посади. Можливо це збіг обставин, але в ті роки на «Кобеляки-Хлібопродукт» за заявою «Кернел-Трейд» відкрили справу про банкрутство.

Два роки минуло і Гліб Ульяненко отримав від міністерства посаду в.о директора Полтавського комбінату хлібопродуктів. Цікаво, після призначення він сказав, що стратегічною метою на своїй посаді вважає підвищення конкурентоспроможності підприємства на ринку та його підготовку до приватизації. Можливо, що і справді… підготував.

Від крадіжки на Полтавському млинзаводі 2 тис. тонн зерна втратило ТОВ «Полтавський хлібопекарський комплекс», більш відомий як хлібзавод «Кулиничі». Останній подав позов до Господарського суду Полтавської області, щоб стягнути з комбінату 15 млн грн.

Якщо листи робітників до міністерства будуть безрезультатними, млинзавод визнають банкрутом і висталять на продаж, а «Кулиничі» матимуть першочергове право його викупити, як найбільший кредитор.

Залишається запитання — а чи дійсно зерно вкрали? Деякі робітники вважають, що Гліба Ульяненка Міністерство агрополітики призначило не як директора, а як ліквідатора. Якщо в це повірити, мотиви міністерства зрозумілі. Не дивлячись на потребу ринку у приватних хлібних комбінатах, Полтавський млинзавод був у поганому стані. Робітники розповідають, що техніка там стара, а організація роботи відсутня. Заробітна плата у 2500 грн декого змушувала викрадати продукцію. «Ми не йдемо на іншу роботу, бо все життя тут пропрацювали» — така позиція.

Можливо, на думку чиновників, якщо державне підприємство не може нормально працювати, його краще перетворити на приватне. І простіше це зробити саме через банкрутство.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»