З початку судової тяганини Тетяна Жабо відсудила в обласної ради 240 тисяч і знову поновилася на посаді

Тетяна Жабо та Олександр БіленькийТетяна Жабо та Олександр Біленький | Фото Миколи Лисогора

Суд поновив на посаді керівника Медико-соціальної експертизи Тетяну Жабо — облрада має виплатити їй 92 тисячі

23 березня 2018 року Октябрський райсуд Полтави під головуванням судді Марини Материнко розгляну позов Тетяни Жабо до Полтавської облради, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Позивачка вважає, що її незаконно звільнили з посаді головлікаря МСЕК, тому просить поновити на посаді із відшкодуванням коштів за вимушений прогул.

Суд визнав незаконним та скасував рішення Полтавської облради від 26 квітня 2017 року «Про головного лікаря Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи». Суд зобов’язав Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА поновити Тетяну Жабо на посаді головного лікаря обласної МСЕ з 24 квітня по 13 липня 2017 року, а також поновити її на посаді директора КП «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» з 14 липня 2017 року. Полтавська облрада має поновити Тетяну Жабо на посаді відповідним розпорядженням.

Джерело: Facebook Сергія Чередніченка

Окрім цього облрада має виплатити 92 тис. грн за період з 26 квітня 2017 року по 23 березня 2018 року, а також 1,6 тис. грн за період з 20 по 26 квітня 2017 року.

Цікаво, що це не перші виплати, які облрада має виплатити Тетяні Жабо за вимушені прогули. Згідно даних порталу публічних фінансів Є-data, за час судової тяганини між нею та облрадою це вже нагадує окрему статтю видатків органу місцевого самоврядування:

  • 16 червня 2016 року — 32,8 тис. грн;
  • 19 січня 2017 року — 72,6 тис. грн;
  • 14 червня 2017 року — 32,4 тис. грн;
  • 19 січня 2018 року — 8,5 тис. грн.

При цьому цю загальну суму в майже 150 тис. грн Тетяна Жабо анонсувала ще у квітні 2017 року. До цієї суми можна додати «свіжі» майже 94 тис. і отримати вже 240 тис. грн.

Це окрім виплат Тетяні Жабо за рішенням судів від Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА — 67 тис. грн.

Як повідомила сама Тетяна Жабо, 26 лютого відбулося засідання Харківського апеляційного адміністративного суду, який визнав, що КП «Полтавський обласний центр МСЕ» є правонаступником реформованої МСЕК, а також те, що колишня назва посади «головний лікар» — це функція, тому Тетяну Жабо потрібно поновити саме на посаді «директора», по суті — керівника. Також вона повідомила, що правомочність її поновлення на посаді підтримала НАЗК.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький повідомив, що рада буде оскаржувати це рішення, а на чергове засідання сесії буде винесено пакет документів, які б унеможливили поновлення на посаді Тетяни Жабо.

Нагадаємо, 26 липня 2017 року медсестра третьої міської клінічної поліклініки Жанна Корнівська, яка отримала від пацієнта 3000 грн та 1500 доларів США за сприяння в оформленні йому інвалідності через обласну МСЕ, виграла апеляційний суд і не отримала жодного покарання. В той же час поліція не змогла зібрати достатніх доказів вини Тетяни Жабо щодо знайдених у її будинку зброї та гранати.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»