З початку опалювального сезону полтавці сплатили за тепло лише 58% від нарахованих сум

Абонентська служба «Полтаватеплоенерго» на вул. Генерала Духова Абонентська служба «Полтаватеплоенерго» на вул. Генерала Духова | Фото Яна Пругла

Населення заборгувало теплогенеруючому підприємству 160 млн грн, енергетикам дещо допомогла держава, яка розрахувалася за субсидії

У порівнянні із серединою січня рівень оплат населення Полтави за послуги централізованого теплопостачання дещо покращився. Якщо у січні він не перевищив 50%, то наразі становить 58%. Про це повідомив Роман Кашин, заступник гендиректора зі збуту «Полтаватеплоенерго».

Однак, за його словами, це все одно низькій рівень розрахунків у порівнянні з минулими опалювальними періодами. Так, якщо у 2014-2015 років роках цей рівень склав 98-99%, то у період 2015-2016 років — вже 78%. Протягом цього періоду підприємство отримало своєрідний антирекорд. При цьому сума боргу склала 160 млн грн.

Дещо допомогла держава, яка не розраховувалася із підприємством за пільговиків та субсидіантів — у січні було профінансовано лише 35% від потреби. Наразі держава розрахувалася за борги з початку опалювального періоду, що дозволило підприємству отримати суму, якої достатньо для місячної оплати за спожитий природній газ. Якщо до цього теплоенергетики мали борг за газ в розмірі 200 млн грн, то наразі цей показник — вдвічі менший.

Роман Кашин запропонував боржникам укласти з підприємством відповідну угоду про поетапне погашення заборгованості (бо повернення боргу через суд коштуватиме боржникові ще дорожче). До речі, кількість таких судових справ зросла пропорційно до числа самих боржників.

Також отримувачам послуг можна домовитись про сплату протягом року: 50% суми протягом опалювального періоду, 50% — у міжопалювальний період.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»