З офіційним візитом на Полтавщині перебуває Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Сьогодні до Полтави з робочим візитом завітала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Насамперед, Міністр зустрілася з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком, заступником голови облдержадміністрації Олегом Пруглом та директором Депаратаменту освіти і науки ОДА Оленою Харченко.

Потому, провела зустріч з освітянами Полтавщини, прес-конференцію з місцевими ЗМІ та відвідала Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Де взяла участь у відкритті Полтавського представництва Почесного консульства Чорногорії в Україні, зустрілася з колективом та студентами вишу, а також вручила нагороди переможцям ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН.

Під час зустрічей, обговорили питання фінансування галузі, якість надання освітніх послуг та створення в області опорних шкіл. Підняли й питання скерування коштів на капітальні видатки вишів.

Зустріч з керівниками освітніх закладів області Зустріч з керівниками освітніх закладів області

Лілія Гриневич наголосила, що Полтавська область займає почесне третє місце в Україні за кількістю дітей з особливими потребами, залучених до інклюзивної освіти.

— Наразі до системи інклюзивної освіти Полтавщини, згідно з даними на початок року, залучено 268 дітей з особливими потребами. При цьому абсолютними лідерами в зазначеному питанні залишаються місто Київ та Київська область. Ви маєте дуже серйозний потенціал, порівняно з іншими регіонами України, — розповіла Міністр.

Вона зазначила, що цьогоріч Урядом було вперше виділено цільову освітню субвенцію на інклюзивну освіту — 209 млн грн. Ці гроші мають використовуватись за цільовим призначенням — на закупівлю додаткових послуг, які потребують діти. Це можуть бути як корекційні послуги, так і певне матеріальне забезпечення.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що з часом на Полтавщині планують взагалі відмовитися від інтернатної освіти.

Також Ліля Гриневич наголосила на тому, що в області дуже багато малих шкіл, що свідчить про труднощі у створенні опорних. Яких на Полтавщині наразі 3, а цьогоріч планується відкриття ще 7-ми таких закладів.

Зустріч з Міністром освіти та науки Зустріч з Міністром освіти та науки

— Відкриття опорних шкіл треба жорстко прив’язати до покращення бази. Це стимулюватиме органи місцевого самоврядування до їх створення. До речі, у вас 100% організовано підвезення дітей, це дуже добре, порівняно з усією Україною, — сказала Гриневич.

Під час зустрічей, обговорили і проблеми дошкільної освіти. Наразі, за словами Гриневич, багато дітей не охоплені нею, в області є великі черги у дитячі садочки. Тому, на місцевому рівні, потрібно сприяти приватній ініціативі без зайвої паперової тягагнини.

— У нас є приватні садочки, ми маємо непоганий досвід їх створення та відкриття. На минулій сесії облради, ми внесли зміни до освітньої програми, в якій пріоритетом поставили співфінансування. Усі депутати підтримали відповідне рішення, — зазначив Валерій Головко.

За словами Міністра, опір у створенні опорних шкіл чинять, у першу чергу, вчителі та директори, які втрачають свої посади, і яким хочеться працювати якнайближче до дому. Але, подібний підхід до роботи треба змінювати, — не діти обслуговують мережу шкіл і вчителів, які хочуть працювати у ній, а мережа має обслуговувати інтереси дітей, які б не дискримінувалися.

— Середня зарплата вчителів на Полтавщині — одна з найнижчих в Україні. Наразі, ми з Мінфіном завершуємо роботу над новою формулою нарахувань, яка базуватиметься на кількості учнів, — сказала Гриневич.

Олена Харченко, Валерій Головко, Лілія Гриневич, Олег Пругло Олена Харченко, Валерій Головко, Лілія Гриневич, Олег Пругло

Наостанок, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, висловив прохання до Лілії Гриневич:

— Гроші, які Уряд і Міністерство виділяє на осучаснення класів, мають бути цільовими. Бо часто їх використовують на дахи, стільці та вікна, а школа — це, перш за все, знання, а не сітни.

Прес-служба Полтавської ОДА