З наступного року більше 7300 км доріг перейде на баланс Полтавської ОДА

Протяжність доріг на Полтавшині – 8 877 км. З них 7 332 км перейде на баланс Полтавської ОДА Протяжність доріг на Полтавшині – 8 877 км. З них 7 332 км перейде на баланс Полтавської ОДА

Для ремонту всіх доріг Полтавщини потрібно 12 млрд грн. І хоч для цього є кілька джерел фінансування, пріоритет надаватимуть шляхам, що ведуть до соціально важливих об’єктів.

Сьогодні у Хорольській райраді відбулася виїзна нарада щодо реалізації реформи децентралізації доріг. Участь у ній взяли керівники області та району, депутати обласної та районної рад, міський та сільські голови.

Реформа децентралізації доріг передбачає, що з 1 січня наступного року автомобільні шляхи місцевого значення перейдуть на баланс облдержадміністрацій. А це близько 80% усіх автошляхів. 

Протяжність доріг у Хорольському районі складає — 373,3 км. З них місцевого значення — 263,5 км, решта — державного.

Карта основних об’єктів соціальної інфраструктури та автомобільних доріг загального користування Хорольського району Карта основних об’єктів соціальної інфраструктури та автомобільних доріг загального користування Хорольського району

Загалом в області протяжність усіх доріг — 8 877 км. З них 7 332 км перейде на баланс Полтавської ОДА. На їхнє утримання та ремонт спрямовуватимуть ресурси з дорожнього фонду та кошти, передбачені обласною Програмою розвитку дорожнього господарства.

Ще один ресурс, з якого можна черпати кошти на цю сферу, — «митний експеримент». Він дозволяє отримувати додаткове фінансування для реконструкції та ремонту автодорожньої інфраструктури країни, забезпечувати нову якість доріг і безпеку автомобільного руху.

— Підрахувавши всі фінанси, які наступного року зможемо спрямувати на дорожнє господарство, вийде кругленька сума. Проте це не ті кошти, за які можна відремонтувати всі дороги Полтавщини. Адже для цього потрібно аж 12 мільярдів гривень, — говорить перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Тому важливо визначити дороги, які ремонтуватимуть першочергово.

Виїзну нараду очолив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький Виїзну нараду очолив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький

Віталій Глуховеря та Сергій Марчишинець Віталій Глуховеря та Сергій Марчишинець

Участь у нараді взяли керівники області та району, депутати обласної та районної рад, міський та сільські голови Участь у нараді взяли керівники області та району, депутати обласної та районної рад, міський та сільські голови

— Це дороги, що ведуть до соціально важливих об’єктів: лікарень, шкіл, дитячих садочків та тих, що ведуть до автошляхів державного значення, — сказав т. в. о. начальника управління-начальник відділу транспорту та зв’язку Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Аби їх виявити, для кожного району області необхідно розробити карту інфраструктури та автодоріг загального користування. 

— Карту потрібно уявно розділити на 4 частини — по центру провести лінії вздовж та поперек. У кожній із цих частин визначать основні дороги, з яких ремонт і розпочнеться, — додав завідувач сектором дорожнього господарства Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Віталій Глуховеря.

Підбиваючи підсумки наради, перший заступник голови Полтавської ОДА зазначив, що згідно з перспективами дорожнього фонду вже за два роки наші автошляхи набудуть абсолютного нового вигляду. Шкільні автобуси рухатимуться безпечними маршрутами, а пожежні автомобілі та карети швидкої допомоги пункту призначення прибуватимуть вчасно.

Прес-служба Полтавської ОДА