З 15 жовтня патрульні Полтавщини почнуть штрафувати водіїв за перевищення швидкості

Полтавський патрульний з пристроєм вимірювання швидкості TruCamПолтавський патрульний з пристроєм вимірювання швидкості TruCam

8 жовтня патрульні отримали пристрої вимірювання швидкості TruCam. Тиждень їх тестуватимуть, а потім почнуть штрафувати водіїв

З 8 жовтня патрульна поліція України почала використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam. Про це на брифінгу повідомив перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький.

Як відомо, у патрульних поліцейських не було жодних приладів вимірювання швидкості, тому вони не могли карати водіїв за порушення. Так за 2 з половиною роки патрульні Полтавщини не склали жодної постанови за перевищення швидкості.

— Запускаємо систему фото, відеофіксації порушень швидкісного режиму в превентивних цілях, а не щоб карати водіїв. Наша задача змусити водіїв знизити швидкість, — пояснив Олексій Білошицький.

Відсьогодні поліція використовуватиме на дорогах прилади вимірювання швидкостіДоповідь Олексія Білошицького

Прилад TruCam почали використовувати ще за часів ДАІ. Однак, після створення патрульної поліції, прилади не були сертифікований ДП «Укрметртестстандарт» і лежали у сховищах, тепер їх знову повернули в роботу.

Отримавши прилади вимірювання швидкості, патрульні запевняють, що не будуть ловити порушників із «кущів», як це робили даішники. Водій завчасно буде знати, де стоїть патрульний з радаром. У місцях, де патрульні фіксуватимуть порушення, буде:

  • стояти попереджувальний знак фото-, відеофіксація;
  • поліцейський автомобіль буде з увімкненими проблисковими маячками синього кольору;
  • на сайті патрульної поліції буде карта з позначками, де розміщенні TruCam, координати будуть постійно змінюватися.

Прилад працюватиме так. Патрульний виставляє приціл на автомобіль за допомогою лазера, максимальна відстань 1200 м. Потім тисне на гашетку і веде автомобіль. Якщо швидкість перевищено прилад записує відео і робить фото. Далі патрульні зупиняють водія, який порушив ПДД і складають адмінпостанову. Водій може сплатити штраф на місці через термінал.

З патрульним не можливо буде домовитися, щоби він видалив запис із пристрою. TruCam має алгоритм шифрування, що унеможливлює втручання у систему чи будь-яке коригування даних. Відео і фото буде записувати на карту пам’яті, до того ж у файл вшивається GPS-мітка та інформація про поліцейського, який склав постанову. Відео не можна відкрити на звичайному відеоплеєрі, для цього треба спеціальне програмне забезпечення. Відеоролики чи фотографії порушень зберігатимуться в управлінні патрульної поліції Полтавської області й можуть бути надані до суду при оскарженні водіями винесених постанов.

У Полтавській області патрульні із радарами стоятимуть на трасі Київ — Харків — Довжанський (М-03). Стаціонарних постів не буде, патрульні екіпажі постійно мінятимуть свої координати від Пирятина до Чутового. Екіпажі будуть стояти на видному місці та із включеними маячками. Сьогодні полтавські патрульні працювали у тестовому режимі із TruCam на автодорозі біля Абазівки та Супрунівки.

Розташування пристроїв вимірювання швидкості TruCam станом на 8 жовтня 2018 року Розташування пристроїв вимірювання швидкості TruCam станом на 8 жовтня 2018 року

Поки у Нацполіції України таких приладів тільки 25, але згодом їх буде більше, решта проходить перевірку. Скільки із них буде на трасі М-03, невідомо.

Важливо. Тиждень патрульні працюють із TruCam у тестовому режимі, аби водії звикли до того, що за ними слідкують, а патрульні до самого приладу. Вже із наступного понеділка за порушення водіїв будуть штрафувати.

За словами Олексія Білошицького, повернення на дороги фото-, відеофіксації — це перший крок. Наступний — обладнати патрульні автомобілі камерами, які будуть вимірювати швидкість руху на ходу і на це вже виділені кошти із дорожнього фонду.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»