Юристи КВУ: Полтавська ТВК порушила закон, якщо не вклалася у термін 20 днів

Свою позицію з приводу відкликання депутатів Полтавської міської ради висловили юристи Комітету виборців України

У всіх ЗМІ міста цими днями обговорюють резонансну заяву Олександра Мамая щодо полтавської ТВК, яка втратила час на відкликання депутатів ради. Мер вважає, що комісія не вклалася у визначені законом 20 днів і розглядати звернення зможе лише через рік

Голова ТВК Євген Ніколаєнко запевняє журналістів, що буде діяти лише у рамках закону.

Аби розібратися у питанні із юридичного боку, журналісти 0532.ua звернулися за коментарем до координатора програм Полтавського обласного осередку Комітету виборців України Євгена Янкевича. На наше прохання юристи КВУ надали свій коментар з приводу термінів відкликання та дій Полтавської ТВК.

Голова, а у разі його відсутності – заступник голови, а у разі відсутності голови та його заступника – секретар територіальної виборчої комісії, не пізніше наступного дня з дня отримання підписних листів та протоколу зборів виборців, скликає засідання комісії для організації перевірки отриманих матеріалів. На цьому засіданні територіальна виборча комісія перевіряє дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів – вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості) у такі строки: 1) у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради – протягом десяти днів з дня отримання матеріалів; 2) у разі відкликання депутата районної, міської (міста обласного значення), районної в місті ради – протягом двадцяти днів з дня отримання матеріалів; 3) у разі відкликання депутата обласної, Київської, Севастопольської міської ради – протягом тридцяти днів з дня отримання матеріалів. Таким чином ТВК порушила закон, якщо не провела перевірку впродовж 20 днів, – пояснили юристи комітету.

Нагадаємо, у Полтавській міській раді у травні таки відкликали депутата Дениса Поліщука, на підтримку якого на сесію прийшли кілька десятків жителів міста.