Юрій Кармазін: У Полтавській обласній раді під керівництвом Біленького панує катастрофічний правовий нігілізм

Проаналізувавши відеотрансляції, протоколи та стенограми сесій Полтавської обласної ради можна зробити висновок, що голова обласної ради Олександр Біленький не дотримується законодавства України взагалі, грубо та безвідповідально порушує правові норми

Виявляється, що Полтавська обласна рада більше півроку працювала без затвердженого Регламенту, що свідчить про безпрецедентну неповагу до норм законів та безвідповідальне ставлення до своїх посадових обов’язків. Найголовніший документ ради — її Регламент — прийнятий невчасно, як того вимагає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Підготовлене рішення «Про головного лікаря Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи», яке одночасно поновлює і звільняє керівника, є прикладом повного правового свавілля та підтверджує вкрай низький рівень фаховості виконавчого апарату ради.

На даний час існує два діючих рішення Полтавської обласної ради, які одне одному суперечать, а саме № 49 від 29.01.2016 року, яким поновлено керівника на посаду, а рішення від 26.04.2017 року знову поновлено та звільнено. Таким чином, вчинено корупційні дії з наявними конфліктами інтересів.

За підписом заступника голови обласної ради Ханка апарат надає ще одну юридично безграмотну відповідь на інформаційний запит щодо результатів голосування.

В інформаційному запиті чітко зазначалась вимога надати результати рішення в цілому лише стосовно проекту рішення «Про головного лікаря Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи», на що Ханко надає рахунок на сплату 1235 грн. за 386 сторінок.

Отже, Біленький і Ханко порушують Закон України «Про доступ до публічної інформації» та мають понести відповідальність відповідно до Статті 24 за навмисне приховування інформації.

Біленький як голова Полтавської обласної ради порушує Закон України «Про внесення зміни до Статті 53 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань, яка вимагає розміщення всіх без виключення результатів голосування в день голосування.

На офіційному веб-сайті Полтавської обласної ради відображені результати проекту рішення «Про головного лікаря Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи» лише взятого за основу. Результати голосування в цілому навмисно приховані.

Голосування в цілому набрало лише 33 голоси, факт якого зафіксований на відеотрансляції, тому рішення вважається не прийнятим, і свідчить про невиконання рішення суду головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким.

Вкрай дивує і той факт, що Біленький навіть сам собі виписує грамоти, що теж є конфліктом інтересів, викладаючи це у себе у Фейсбуці, підтверджуючи своє абсолютне незнання та нехтування юридичними нормами.

Юрій КАРМАЗІН, заслужений юрист України, державний радник юстиції 3 класу, народний депутат України 2-го, 3-го, 4-го, 6-го скликань, сенатор Міжнародного парламенту Безпеки і Миру, Президент Інституту права і суспільства