Юрій Бублик закликав Президента втрутитися у монополізацію ринку скрапленого газу

Вчора у Верховній Раді пройшов брифінг, на якому трейдери і народні депутати заявили про блокування роботи ринку скрапленого газу.

Починаючи з листопада 2016 року за інформацією депутатів, СБУ спільно з ДФС блокує імпорт нафтопродуктів 16 українських компаній-імпортерів. Ці підприємства протягом останнього року забезпечували до 40% імпорту скрапленого газу для потреб українських споживачів.

Загалом заблоковано близько 5000 тонн імпортного скрапленого газу (161 вагоно-цистерна).

Через такі дії держбюджет України міг втратити у вигляді несплати податків 25 млн грн (ПДВ та акцизний податок). Втрати даних компаній становлять 23,1 млн грн (простої на залізниці, порушення умов міжнародних контрактів) та продовжують збільшуватися.

За словами нардепа Сергія Лещенка, СБУ блокує процес імпорту зрідженого газу в Україну з метою виведення на ринок монопольного учасника. Він стверджує, що правоохоронці займаються знищенням ринку зріджених вуглеводневих газів за вказівкою з Адміністрації Президента.

Саме тиск влади на цей ринок і став однією з причин виходу народного депутата Юрія Бублика з БПП і парламентської коаліції. Він наголошує, що в Україні відроджують схеми Курченка режиму Януковича за чіткою аналогією 2012-2013 років.

«СБУ, ДФС, а останнім часом і Нацгвардія за надуманими підставами блокують імпорт скрапленого газу, при цьому даючи зелене світло імпорту компаніям, які наближені до керівництва фракції БПП у Верховній Раді України» — писав народний депутат у зверненні до громади Полтавщини наприкінці січня, коли виходив з коаліції.

Як наслідок, наша область в результаті таких дій може втратити сотні робочих місць та багатомільйонні надходження до бюджету, які забезпечують полтавські компанії, що входять до Української асоціації скрапленого газу та не наближені до влади.

Сергій Михайлик Сергій Михайлик

Директор компанії «Автотранс» полтавець Сергій Михайлик зазначив, що за час блокування роботи його підприємства компанія зазнала значних збитків:

— Нас звинувачували у фінансуванні тероризму. Це було вчора. Сьогодні нас «розблокували» і заявили, що до нас немає ніяких питань, але що робити колективу, і що робити мені? — спитав він, і додав, що у нього немає впевненості у тому, що звинувачення не повторяться.

Депутати направили звернення до Президента України Петра Порошенка. У ньому вони просять сприяти об’єктивному вирішенню ситуації та вжити заходів для відновленню роботи 16 українських компаній-імпортерів скрапленого газу.

Прес-служба народного депутата України Юрія Бублика