Юрій Бублик: «Вимагаю покарати причетних до впровадження фіксованої плати за транспортування газу!»

Ситуація, яка складається з абонплатою за газ — абсурдна. Влада розробила ще одну схему, щоб грабувати найбідніших споживачів.

Нагадаю, НКРЕКП запланувало впровадити фіксовану плату за транспортування газу в залежності від пропускної спроможності лічильника. 

Якщо у вас великий будинок, який опалюється, і лічильник використовується на повну потужність, то ніби економія. Та якщо ви витрачаєте газ лише для приготування їжі та підігріву води, чи заощаджуєте на опаленні і сидите в прохолодних приміщеннях, — все одно олігархам, які транспортують газ, маєте віддати максимальну плату. Вона залежить лише від характеристик газового лічильника. 

Це нагадує грабіжницьку схему «бери або плати», за якою свого часу Росія відпускала газ Україні. Тепер влада планує запустити її в дію проти своїх громадян! А 24 млрд грн олігархи розділять з керівництвом країни.

Це все одно, що ціни на продукти встановлювати в залежності від ваги покупця чи місткості сумки, з якою той завітав до магазину. Важко уявити такий абсурд. Це стало б можливо, якби власники магазину були монополістами — один на область чи кілька областей, як зараз відбувається з ринком енергоносіїв в Україні. 

Проблеми несправедливих тарифів, вирішить конкурентний ринок — як у розвинутих країнах. 

Я вимагаю звільнення керівника НКРЕКП Дмитра Вовка та притягнення до відповідальності причетних до даного рішення. Лише призупинення цього нововведення не вирішить проблем структури.

Газове лобі постійно намагається щось винаходити, щоб ввести додаткові корупційні схеми. Загальнобудинкові газові лічильники, плата за транспортування газу… Що далі?

Народний депутат України Юрій БУБЛИК