Юрій Бублик та сільські голови Полтавського району передадуть Президенту сотні підписів на підтримку проведення виборів у новостворених ОТГ

Валерій Білокінь, Ігор Процик та Юрій Бублик Валерій Білокінь, Ігор Процик та Юрій Бублик

Сьогодні відбулася спільна прес-конференція народного депутата України Юрія Бублика з головами сільрад, які утворили об’єднані громади у Полтавському районі. Вони підсумували роботу «Штабу підтримки децентралізації», розповіли про причини призначення виборів у Щербанівській та Мачухівській об’єднаних громадах, а також обговорили подальшу долю Терешківської та Степненської ОТГ.

Вибори у чотирьох новостворених об’єднаних громадах Полтавського району мали відбутися 29 жовтня. Щербанівська, Степненська, Мачухівська та Терешківська ОТГ пройшли всі етапи об’єднання. А також отримали позитивні висновки від Полтавської ОДА. Але, через супротив окремих представників Полтавської райради, а надто — її очільника Михайла Кононенка, волевиявлення мешканців цих об’єднаних громад блокувалося. 

— Деякі депутати, а надто голова Полтавської райради, всіляко опираються децентралізації, боячись втратити вплив на бюджетні кошти, — відзначає депутат Полтавської районної ради Оксана Гончаренко. — Тому й розповсюджують міфи про об’єднання та відтягують вибори до ОТГ.

Оксана Гончаренко розповідає про опір голови райради Оксана Гончаренко розповідає про опір голови райради

Аби вплинути на ситуацію, місяць тому Юрій Бублик та сільські голови Полтавського району, які утворили об’єднані громади, повідомили про створення «Штабу підтримки децентралізації». Його головна мета — подолати супротив районної влади та домогтися призначення виборів у новостворених ОТГ до кінця 2017. Цього прагнули, аби всі ОТГ вже наступного бюджетного року перейшли на прямі фінансові відносини з Урядом та могли розпоряджатися коштами на власний розсуд.

Крім того, Юрій Бублик провів зустрічі у кожній з сільрад, які стали на шлях децентралізації. 

— Люди хочуть об’єднуватися і робити рідні громади процвітаючими, — розповів Юрій Бублик. — На доказ тому — кількасот підписів, які ми зібрали у селах Полтавського району. Їх невдовзі передамо Президенту України, аби посприяв пришвидшенню формування ОТГ.

Юрій Бублик на прес-конефренціїЮрій Бублик на прес-конефренції

Активна робота нардепа та небайдужих сільських голів дала вагомі плоди: Центрвиборчком призначив вибори у Щербанівської та Мачухівській об’єднаних громадах. 

— Вже 24 грудня земляки прийдуть на дільниці та віддадуть свої голоси за голову, старост та депутатів ОТГ, — говорить Мачухівський очільник Валерій Білокінь. — Хоча ми зібрали всі необхідні документи ще у серпні. Менше з тим, ми з нетерпінням чекаємо народного волевиявлення, щоб з новими силами взятися за відновлення добробуту рідної громади. 

— Об’єднання рухає наші громади вперед, — доповнює Щербанівський сільський голова Ігор Процик. — Буде важко, але процвітання рідних сіл того варте. 

Невирішеною залишається ситуація з призначенням виборів у Степненській та Терешківській об’єднаних громадах. 

— Окремі представники райради ніяк не бажають віддавати владу на місця, — переконує керівниця Терешків Наталя Туркеніч. — Люди засмучені, що не зможуть завершити об’єднання цьогоріч, та не втрачають надії на якомога швидше вирішення ситуації.

Оксана Гончаренко, Олександр Бублик та Наталя Туркеніч Оксана Гончаренко, Олександр Бублик та Наталя Туркеніч

— Дуже багато часу втратили через згадані «палиці в колеса» від районної ради, — підтримує колегу керманич Ковалівки Олександр Бублик. — Хоча вже давно могли б мати і збільшені бюджети, і, відповідно, покращену місцеву інфраструктуру.

Проте, і нардеп Юрій Бублик, і голови сіл, де досі не призначені вибори до ОТГ, певні: гуртечком ситуацію доведуть до логічного завершення. 

— Я вже зареєстрував у Верховній Раді законопроект 7144, що має врегулювати терміни розгляду ЦВК документів та покласти на посадовців відповідальність за несвоєчасне винесення рішень, — підсумував Юрій Бублик. — Не маю жодних сумнівів: вже навесні завершиться об’єднання й Степненської та Терешківської ОТГ. Боротьба триває!

Прес-служба народного депутата Юрія Бублика