Юрій Бублик: «До кінця року в Полтавському районі створимо, як мінімум, 4 спроможних громади»

Чому в Полтавському районі так повільно йде процес децентралізації? Хто заважає місцевим населеним пунктам об’єднуватися в спроможні ОТГ? Коли чекати виборів? На ці питання відповів народний депутат України Юрій Бублик під час прес-конференції, на яку також запросили голів тутешніх сільрад.

Юрій Бублик розпочав спілкування з журналістами з головного: чому, на його думку, в Полтавському районі й досі немає ОТГ.

— Депутати райради, а надто її керманич Михайло Кононенко, «мертвою хваткою» тримаються грошових потоків, — переконаний народний депутат України. — Тоді як ці кошти повинні працювати на благо населених пунктів: ремонт доріг, облаштування садочків та багато іншого.

Добре, говорить Юрій Бублик, що є повне порозуміння з головами місцевих сільрад, які вже давно виконали умови процедури об’єднання. Та тільки з боку Полтавської районної ради й досі отримують «палиці в колеса».

— Децентралізація — це не інтерес Юрій Бублика чи сільських голів, — наголошує нардеп. — Це — реальна вигода для кожного члена ОТГ, який їздитиме нормальними дорогами, ходитиме до оновлених будинків культури, водитиме дітей до гарних шкіл.

— «Верхи» не хочуть змін у державі, — підтримує народного обранця Щербанівський сільський голова Ігор Процик. — Ми ж прагнемо об’єднуватись, щоб мати кошти на вирішення проблем громади.

Ще влітку, за сприяння Юрія Бублика, до бюджету Полтавського району надійшло майже 8 млн грн. Проте, говорить Ігор Процик, сільські ради й досі не бачили цих коштів. Тільки минулої п’ятниці райрада виділила їх під тиском громади. 

Те ж саме й з податками: 36 млн грн різних зборів тільки від Щербанівської сільради поповнили минулорічний бюджет району. Натомість, вже на власні потреби село отримало в десятки разів менше.

— П’ять сільрад мають бажання об’єднатися довкола нашої: три з Полтавського, по одній з Новосанжарщини та Решетилівщини, — додає керівник Мачух Валерій Білокінь. — Проте, вже 2 роки представники районної влади всіляко перешкоджають нам у цьому.

Ігор Процик, Олександр Бублик, Юрій Бублик, Наталія Туркеніч та Валерій Білокінь Ігор Процик, Олександр Бублик, Юрій Бублик, Наталія Туркеніч та Валерій Білокінь

Журналісти під час прес-конференції Журналісти під час прес-конференції

Через те, що в Мачухах і досі немає ОТГ, місцевий бюджет, на думку промовців, втратив не менше 10 млн грн. Аналогічні проблеми й в об’єднавчому процесі в Терешках: людям навіть не дають проводити збори для обговорення перспектив ОТГ.

— У 2016 році від нашої сільради бюджет району поповнився на 9,6 млн податкових надходжень, — розповідає Терешківська сільська голова Наталія Туркеніч. — А от до нас повернулося тільки 475 тисяч.

Схожі проблеми і в Ковалівці: районна влада і тут блокує процес формування ОТГ з 2015 року. Для досягнення компромісу навіть центр погодились перенести з Ковалівки до Степного, але «віз і нині там». 

— Те, до чого Європа дійшла ще півстоліття тому, в Україні тільки набирає обертів, — підсумував Юрій Бублик. — І я переконаний, що вже до кінця року в Полтавському районі створять, як мінімум, 4 спроможних ОТГ.

Парламентарій переконує: і надалі лобіюватиме децентралізаційні процеси району, в межах повноважень депутата Верховної Ради. Також він, спільно з сільськими головами району, створює «Штаб підтримки децентралізації». Головна мета — посприяти якомога швидшому проведенню виборів у новостворених громадах Полтавського району. 

Крім того, в Полтавському районі починається збір підписів за децентралізацію. Потому Юрій Бублик передасть їх Президенту України. 

Прес-служба народного депутата України Юрія Бублика