Юні флористи Полтавщини — призери Всеукраїнського конкурсу з флористики і фітодизайну

Юні флористи Полтавщини посіли ІІІ місце у номінації «Флористична скульптура»Юні флористи Полтавщини посіли ІІІ місце у номінації «Флористична скульптура»

17-19 вересня у Києві проходив Всеукраїнський конкурс з флористики і фітодизайну. Тема цьогорічного конкурсу — «100 славних років Позашкіллю».

Всеукраїнський конкурс з флористики і фітодизайну проходив на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Участь у фінальному етапі конкурсу взяли команди з 13 областей України: Закарпатської, Чернігівської, Харківської, Донецької, Рівненської, Дніпропетровської, Херсонської, Івано-Франківської, Вінницької, Кіровоградської, Одеської, Сумської та Полтавської. 

Наш регіон представляли вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: Юлія Мостовенко, Владислава Кравченко, Катерина Пугачова.

— Трохи хвилювалися, адже всі команди сильні, учасники креативні. Та водночас це придавало нам сил та бажання рухатися далі. Дуже сподобалося! Враження неймовірні та захоплюючі! Отримали масу задоволення від участі! — поділилися своїми враженнями учасники Полтавщини.

Учасники створювали квіткові композиції — квіткові килими чи флористичні скульптури Учасники створювали квіткові композиції — квіткові килими чи флористичні скульптури

Наші земляки представляли композиціюю «Лелеки як символ любові до рідного краю» Наші земляки представляли композиціюю «Лелеки як символ любові до рідного краю»

Конкурс проходив у два етапи: перший — відбірковий (заочний) та фінальний (очний). Під час останнього учасники створювали квіткові композиції: квіткові килими чи флористичні скульптури з попередньо підготовленого матеріалу та створеними ескізами. Для композицій можна було використовувати заготовки виконані заздалегідь, але не більше 50 відсотків. Розмір квіткового килима — 1,2 на 1,2 метри. Висота квіткової скульптури — не нижче 1,5 метра. За умовами конкурсу в композиціях природничого матеріалу: квітів, листя, моху, плодів тощо повинно було бути не менше 70 відсотків. Крім того, команди повинні були захистити свою роботу.

Наші земляки з композицією «Лелеки як символ любові до рідного краю», посіли ІІІ місце у номінації «Флористична скульптура».

Юні флористи Полтавщини — призери Всеукраїнського конкурсу з флористики і фітодизайну Юні флористи Полтавщини — призери Всеукраїнського конкурсу з флористики і фітодизайну

— Ми дуже старалися адже відчували велику відповідальність покладену на нас. Всі роботи були гарні, яскраві та були варті призових місць. Та члени журі були змушені обирати найкращі. Загалом результатом ми задоволені, — додали юні флористи Полтавської області.

Юні флористи також взяли участь у майстер-класі щодо використання природного матеріалу у флористиці. З екскурсією відвідали лабораторії та відділи Національного еколого-натуралістичного центру, зокрема зимовий сад, аквакомплекс, живий куточок, школу народних ремесел. А ще побували на Міжнародному семінар «Флористичні об’єкти».

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА