Євангелісти Полтави хочуть отримати 2 га землі під храм на території колишніх артскладів

Ескіз Храму Сучасної Християнської Церкви на вул. ПушкарівськійЕскіз Храму Сучасної Християнської Церкви на вул. Пушкарівській

«Сучасна Християнська Церква» хоче отримати 2 га землі колишніх артскладів для храму — депутати міськради їм відмовили, бо ця площа занадто велика

2 жовтня депутатська комісія з питань містобудування та архітектури Полтавської міськради розглянула питання про виділення релігійній громаді «Сучасна Християнська Церква» 2,2 га землі під храм на території колишніх артскладів. На засідання прийшов пастор церкви Євген Антонець, який розповів для чого вірянам потрібна земля. Депутати після бурхливого обговорення відмовилися виносити це питання на сесію. Перед пастором поставили умову: він повинен довести, що у релігійної громади є кошти на будівництво. Якщо він це зробить, у церкви з’явиться шанс отримати землю, однак не 2,2 га, а 35 соток.

Розповімо про проблему детальніше.

Більш як 10 років тому військову частину, де знаходилися артсклади, розформували, а її територію Міністерство оборони передало місту. Покинуті бараки й адміністративні будівлі військових були демонтовані, а територія заросла бур’яном.

Територія колишніх артскладів в 2007 та 2017 роках

У 2016 році депутати прийняли рішення «Про затвердження детального плану території кварталу, обмеженого вулицями Енгельса, Пушкарівською та Артема». На місті колишніх артскладів почали зводити мікрорайон.

Детальний план території кварталу обмеженого вулицями Олени Пчілки (Енгельса), Пушкарівською та Петлюри (Артема) в Полтаві

На території уже оновили каналізаційний колектор. Декілька забудовників направили заявки в управління капітального будівництва, у яких висловили бажання звести багатоповерхівки у новому мікрорайоні, серед них ТОВ «Сучасний дім» та КВП «Терешки».

По генеральному плану забудови колишніх артскладів, 2,2 га відведено під будівництво культової споруди. Саме з приводу цієї ділянки пастор звернувся до депутатів.

Євген Антонець Євген Антонець

Євген Антонець розповів, що раніше його релігійна громада брала в оренду комунальне приміщення на вул. Латишева, 13. Місто приміщення продало, тому євангелістам довелося шукати нове місце. Пастор пішов до начальника міського земельного управління Юрія Трегубова, той пояснив, що потрібно звернути увагу на ті місця, де розбудовуються квартали й передбачене місце під культові споруди. Таких районів було два — «Лазурний» і артсклади, віряни вибрали останній варіант. Після цього, як було знайдено місце, вони звернулися до архітектора Ірини Особік, щоби вона зробила ескізний проект майбутнього храму. За розробленою предпроектною пропозицією храм передбачає сидячі місця на 506 парафіян та облаштовану територію навколо нього.

— Ми вписувалися у запропоновані землі, які відведені під релігійну споруду. Будівля планується не як тільки храм, а приміщення для різних соціальних проектів, якими займається церква: сімейні проекти, молодіжні виховні та навчальні заходи. В планах церкви створення школи та дитсадка, — розповів Євген Антонець.

Головне питання, яке озвучили депутати під час обговорення — чи є у релігійної громади кошти, щоб звести таку велику споруду.

— Рік тому вони просили кошти на оренду 100 м² приміщення, а тепер хочуть збудувати будівлю на 2 га більше ніж площа собору Нотр-Дам в Парижі. — зауважив депутат міськради Олег Бєлоножко.

Олег Бєлоножко Олег Бєлоножко

Також депутати були занепокоєні тим, що якщо вони виділять цю землю, то будівництво храму перетвориться в довгобуд. А то й взагалі — з часом релігійна громада продасть ділянку у приватні руки.

На це Євген Антонець пояснив, що у них є партнери у Європі й США, тому кошти знайдуть.

Зрештою депутати прийняли рішення: скоротити площу до 30 соток та зобов’язати Євгенія Антонця надати документи фінансової спроможності будівництва.

Однак до такого рішення депутатів є два запитання. Перше, якщо релігійній громаді дадуть частину від 2,2 га землі, це будуть зміни у генеральному плані мікрорайону? Що тоді робити з іншою частиною? Розподілити її між іншими релігійними громадами?

Друге, 2 га землі в новому мікрорайоні — ласий шматок. Україна — світська держава і депутати не можуть відмовити церкві, яка їм не подобається у виділенні землі. Охочих на цю ділянку буде багато. Як вибрати того, кому її віддати?

Довідково. «Сучасна Християнська Церква» відноситься до Євангелістського руху, це протестантська гілка християнства. Євангелісти вважають, що служать так, як це було до розділення церкви на православну і католицьку. Євангелісти визнають Ісуса Христа у якості єдиного святого символу християнства. Іконопис, як і скульптури релігійного змісту, визнаються тільки як твори мистецтва. Хрещення євангелістів проходить у зрілому віці. У Полтаві «Сучасна Християнська Церква» існує 5 років, її членами є близько 50 вірян.

Нагадаємо, у вересні 2017 року депутати Полтавської міськради дали згоду на розміщення Вірменської апостольської церкви на розі вулиць Сінної та Пушкіна.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»