ЄБРР планує виділити 8 млн євро Полтаві на 50 нових тролейбусів

Новий тролейбус «Богдан» на 12-му маршрутіНовий тролейбус «Богдан» на 12-му маршруті | Фото Миколи Лисогора

Представники банку та міської влади мають намір підписати договір про наміри, щоб реалізувати в життя амбітний проект

Представники Європейського банку реконструкції і розвитку завітають до Полтави, де зустрінуться із міським головою Олександром Мамаєм. Сторони планують обговорити реалізацію проекту оновлення тролейбусного парку Полтави. ЄБРР орієнтовно готовий виділити кредит в 8 млн євро на придбання 50 тролейбусів.

Першим кроком сторони мають підписати передфінансову угоду, якою Полтава має взяти на себе зобов’язання та засвідчити наміри про початок роботи з ЄБРР. Після розроблення техніко-економічного обґрунтування проект затверджується на Кредитному комітеті та Радою директорів ЄБРР. Після аналогічного рішення міської ради — проводяться торги і лише тоді можна говорити, якими саме будуть нові тролейбуси Полтави.

На прикладі умов аналогічного кредиту Чернігову, можна передбачити, що кредит Полтаві буде наданий за ставкою до 3%, на 22 роки, із 5-річним пільговим періодом.

ЄБРР вже має досвід співпраці із багатьма українськими муніципалітетами стосовно виділення кредитів на нові тролейбуси (у тому числі — безконтактні).

Так, згідно із даними офіційного сайту ЄБРР, протягом 2018 року аналогічні кредитні програми запрацювали у містах:

  • Дніпро — €10 млн;
  • Житомир — €12,5 млн;
  • Івано-Франківськ — €8,5 млн;
  • Кременчук — €8 млн;
  • Кривий Ріг — €10,5 млн;
  • Львів — €18 млн;
  • Маріуполь — €15,5 млн;
  • Миколаїв — €12,5 млн.

До речі, Кременчук вже чекає на нові тролейбуси «Богдан» гранатового кольору. Як повідомили у прес-службі Кременчуцької міськради, перед цим Кременчуцьке тролейбусне управління провело конкурс на закупівлю 50 тролейбусів коштом ЄБРР. Після першого конкурсу місто отримає 5-ть спарених 18-метрових та 35-ть 12-метрових тролейбусів із низькою підлогою. Другий конкурс передбачає придбання 10 тролейбусів з автономним ходом.

Необхідність оновлення тролейбусного парку у Полтаві продиктована не тільки екологічною складовою, хоча ЄБРР спрямовує кредити саме по Програмі заходів на енергоефективність та електротранспорт. Віднедавна у Полтаві — це ще й безпека життя та здоров’я пасажирів. Так, 21 березня у Полтаві чоловіка вдарило струмом, коли він виходи з тролейбуса. У результаті він потрапив до реанімації.

У лютому 2017 року КП «Полтаваелектроавтотранс» отримали перші з п’яти нових тролейбусів «Богдан», які з’єднали Інститут зв’язку та Леваду. Нові тролейбуси обійшлися бюджету Полтави у 24,5 млн грн, тобто по 4,9 млн за кожен.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»