Як правильно порахувати оплату послуг теплопостачання за квітень 2017 року

Платіжка, яка надійшла мешканці будинку на вул. Героїв АТО, 83/23 Платіжка, яка надійшла мешканці будинку на вул. Героїв АТО, 83/23

Споживачі послуг можуть самостійно порахувати вартість послуги, щоб не сумніватися в їх правдивості

Нещодавно мешканці Полтави отримали рахунки на оплату послуг теплопостачання за квітень 2017 року Нагадаємо, що вперше в цьому році опалення відключили 5 квітня, але через похолодання опалювальний сезон відновили, він тривав з 20 по 25 квітня.

Деяких здивувало те, що оплата за 10 днів опалення в квітні порахована, як за зимовий період. Наприклад, мешканка будинку на вул. Героїв АТО, 83/23, в квітні за опалення своєї квартири, площею 47 метрів, отримала від «Полтаватеплоенерго» платіжку, в якій була вказана сума 775 грн. При цьому за березень місяць вона сплатила 1 700 грн. Вона вважає, що сума за квітень є зависокою.

У прес-службі підприємства порадили направити тих споживачів, які мають питання щодо оплати послуг, на сайт «Полтаватеплоенерго», де розміщена інформація щодо нарахувань за опалення мешканцям будинків без теплових лічильників за квітень цього року.

У вищезгаданій інформації подається механізм розрахунку та тарифи за якими варто здійснювати підрахунки. Рахувати треба два періоди опалення. Перший — з 1 по 4 квітня. Другий — з 20 по 25 квітня (але стільки днів, скільки здійснювалося опалювання у вашому будинку). Вартість опалення одного квадратного метру опалювальної площі квартири складає 5,70 грн, за період з 1 по 4 квітня 2017 року — 1,42 грн, за період з 20 по 25 квітня — 4,28 грн.

Тобто кількість загальної опалювальної площі (Х) треба помножити на вартість опалення одного квадратного метру — 5,70 грн.

Х (загальна опалювальна площа) * 5,70 = Z грн (сума до сплати);

або

Х (загальна опалювальна площа) * 1,42 + Х (загальна опалювальна площа) * 4,28 = Z грн (сума до сплати);

Або, якщо керуватися інформацією, що міститься в рахунках, які надійшли в платіжках від «Потаватеплоенерго», то той тариф, який вказаний в рахунку (Y), треба помножити на загальну опалювальну площу і помножити на коефіцієнт. Коефіцієнт зазначається над таблицею нарахувань, він враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону. Таким чином коефіцієнт за період з 1 по 4 квітня становить 0,04685, за період з 20 по 25 квітня — 0,14166.

Х (загальна опалювальна площа) * Y (тариф, який вказаний в рахунку) * 0,04685) + Х (загальна опалювальна площа) * Y (тариф, який вказаний в рахунку) * 0,14166 = Z грн (сума до сплати);

Однак після цих розрахунків мешканка будинку на Героїв АТО, 83/23 отримала суму в 269 грн, що є менше, ніж в платіжці — 775 грн.

Тож, якщо у вашій платіжці сума до сплати за опалювальні послуги здається вам завеликою та відрізняється від ваших підрахунків, радимо звертатися особисто до абонентської служби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Г. Духова, 1, або зателефонувавши в робочий час на багатоканальну інформаційно-довідкову телефонну лінію 510-455.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА