Як полтавці викинуть недолугих депутатів БПП з міської та обласної рад?

Партія Порошенка готова позбутися своїх недолугих обранців на Полтавщині, але для цього громада обласного центру повинна докласти максимум зусиль.

Після кривавих подій біля “газетної арки” в Полтаві вибухнув скандал, який зачепив “добрі імена” місцевих обранців від БПП: депутата облради Ірини Степаненко, брат якої намагався ту саму арку забудувати, та депутатів міської ради на чолі із колишнім мером Андрієм Матковським, які голосували за рішення про передачу спірного майна від ОСББ приватному власнику.

Свою готовність до очищення лав пропрезидентська сила вже показала. Так, у березні на Дніпропетровщині, вперше в Україні, відкликали депутата міської ради від БПП Юрія Литвиненка. Ініціативна група міста Кам’янськ зібрала понад 1800 підписів виборців за його відкликання. Постанову про припинення повноважень депутата ухвалила Кам’янська територіальна виборча комісія, а потім і партійний з’їзд БПП у Києві.

Подібне право виборцям дає закон “Про місцеві вибори”, в який було внесено зміни у 2015 році. Таке функціональне розширення імперативного мандату є проявом прямої демократії.

І от головний БППшник Полтавщини, заступник губернатора Андрій Пісоцький, дав відмашку, написавши на своїй сторінці у Фейсбуці: “депутатам, які порушили партійні принципи, немає місця в наших рядах”. Він зазначив, що чекає на звернення ініціативної групи і тоді “партія готова прийняти рішення про відкликання Ірини Степаненко та міських депутатів БПП за народною ініціативою”.

Песоцкий

Власне, що полтавцям треба зробити, аби Степаненко з Матковським і ко забралися геть із органів влади? По-перше, уважно вивчити уже згаданий закон про вибори, а потім провести збори. На цьому заході має бути до 400 виборців, з яких і обирається ініціативна група, про яку згадував Пісоцький. У її склад може ввійти від 10 до 100 бажаючих. Саме ці люди відповідно до певної процедури збирають підписи виборців за те, аби позбавити депутатства вказаних осіб. Готові документи передаються до ТВК, яка перевіряє їх та виносить рішення по обранцях. Остаточне рішення – за партією, від якої обиралися недолугі депутати. Судячи із останніх заяв представників центральних органів БПП, у нашому випадку доля цього кінцевого етапу вже вирішена.

Хто ж увійде до ініціативної групи? Можливо, вже після свят про народні збори оголосять учасники нещодавніх протестів проти влади Полтави.

Нагадаємо, депутат облради Ірина Степаненко не вірить, що в неї можуть забрати мандат.