Як Полтава відзначатиме День пам’яті й примирення та святкуватиме 72 річницю перемоги

У Полтаві розпочалися заходи з нагоди Дня пам’яті й примирення та 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні полтавці традиційно принесли квіти до пам’ятних знаків героям-авіаторам і «Втеча з пекла», а також до меморіальної дошки герою-авіатору Петру Юрченку, які знаходяться в Авіамістечку. Пам’ять про подвиг борців за перемогу 1945 року вшанували школярі, студенти, ветерани, військовослужбовці та керівництво міста.

Полтавський міський голова Олександр Мамай звернувся до покоління переможців:

— Шановні ветерани! Ваш подвиг — безсмертний. Спасибі вам за життя, за врятовану і відбудовану країну, за збережені покоління! Наш святий обов’язок — пам’ятати про подвиг, знати, що саме завдяки нашим дідам і прадідам ми сьогодні живемо у славній квітучій Україні.

На сьогодні у Полтаві проживає 368 учасників Другої світової. Полковник у відставці Іван Тихонович Дворцов — один із тих, хто пройшов пекло війни. Має 40 медалей та 7 орденів як свідоцтво його відваги.

Іван Тихонович Дворцов Іван Тихонович Дворцов

— На захист країни став у 17 років. Війна вчить бути сильними, сміливими, не боятися труднощів. Звісно, після цього іншими очима дивишся на світ, на мирне небо, — говорить ветеран. — Дуже хочу, щоб наші діти ніколи не знали лиха війни. Це найстрашніше.

Загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання, а військові пройшли рівним строєм під звуки оркестру.

Цього дня квіти лягли й до підніжжя пам’ятників командувачам Другої світової війни — генерал-лейтенанта Зигіна та генерала армії Ватутіна, до Братської могили у Гришкиному лісі й до пам’ятного знаку Стели Героїв.

Цьогоріч, з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в Полтаві відбудуться тематичні мистецькі, соціальні й освітні заходи. Для ветеранів та інвалідів війни організують святкові прийоми, їх привітають за місцем проживання. Проводитимуться відкриті уроки та тематичні екскурсії й виставки.

8 травня о 19:00 на Театральній площі розпочнеться культурно-мистецька програма «Пам’ятай. Люби. Захищай».

9 травня о 9:00 — традиційне покладання вінків та квітів до Меморіалу Солдатської Слави.

11 травня о 13:00 у Парку культури і відпочинку «Перемога» стартує легкоатлетична естафета серед навчальних закладів міста з призами від газети «Зоря Полтавщини».

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради